MORTAL KOMBAT Fatality’leri Gerçek Hayatta Nasıl Olurdu?

Mortal Kombat fatality’leri ile ünlü bir dövüş oyunu. Peki bu vahşi hamleler, gerçekte olsaydı nasıl sonuçlar doğururdu hiç düşündünüz mü?

NetherRealm Studios tarafından geliştirilen ve Unreal Engine motorunu kullanan, Mortal Kombat serisinin yeni oyunu MK11 için bir aydan az süre kaldı. Yeni oyun 23 Nisan‘da bizlerle buluşmadan oyunun tanıtımı için yapılan işlerden birine bakacağız bugün.

Because Science YouTube kanalında Kyle Hill; çizgi romanlardaki, video oyunlarındaki, filmler ve dizilerdeki kahramanların, olayların, güçlerin fiziğine iniyor ve gerçekçi bir bakış açısı yakalamaya çalışıyor.

Mortal Kombat söz konusu olunca da aklımıza hemen oyunu bu kadar ünlü hale getiren “fatality“ler (felaket diyebiliriz sanırım) geliyor. Sub-Zero’nun omurga sökme hareketi, Sonya Blade’in ölümcül öpücükleri, Reptile’ın kaslarınızı yakan asidi, Scorpion‘un sizi saf iskelet haline haline getiren alev püskürtmesi…

Şu ana kadar bu “bitirici hareket”lerden üç tanesini bilimle açıklamaya çalıştı Hill. Bunlardan ilkine bakacak olursak Sub-Zero‘nun bir insan kafasını tamamen dondurup sonra da onu sert bir yumrukla kırma hareketini görürüz.

İkinci olaraksa Mortal Kombat 9 oyununda DLC karakter olan, MK11 standart sürümünde yer alan Skarlet‘in bitirici hareketi test edildi.

Son olaraksa yine Sub-Zero’nun tamamen buzdan oluşan bir balta ile rakibinin kafasını kestiği hareket incelendi.

Bir sonraki bölümün konusu ise Scorpion ve klasik ”GET OVER HERE!” zincir hareketi. Siz Mortal Kombat 11 için heyecanlı mısınız? Seriden favori dövüşçünüz kim? Sizce Scorpion mu yoksa Sub-Zero mu daha güçlü bir karakter? Yorumlarda görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.