SAM ELLIOT Neden OSCAR Ödülü Adayı Olarak Gösterilmedi ?

Sam Elliott film endüstrisine girdiğinde henüz 23 yaşındaydı ve ilk karakteri “Missouri Townsman” idi. 1967 yılından bugüne kadar da en azından yılda bir kez sinema veya film projesinde bulundu. Hollywood’un büyük aktörlerinden biri olmasına rağmen 50 yıllık profesyonel oyunculuk hayatında bir kere bile Akademi Ödülleri’ne aday gösterilmedi.

Şimdi, Bir Yıldız Doğuyor’daki karakterinden sonra onun performansının yeteri kadar takdir edilmediğini görüyoruz. Altın Küre ve Emmy ödülleri tarafından çalışmaları kutlansa da onun kariyeri Oscar Ödülleri’nin dikkatini çekmemiş gibi görünüyor.

Sam Elliot’un harika işler ortaya çıkartıp hak ettiği takdiri toplayamaması kulağa inanılmaz geliyor. İşin gerçeğine bakacak olursak Sam Elliot bu konuda yalnız değil. Akademi Ödülleri tarafından görmezden gelinen tıpkı onun gibi aşırı yetenekli başka aktörler de var. Steve Buscemi, Alfred Molina, Jean Smart, Donald Sutherland, John Goodman, Judy Greer ve John Tuturro’yu bu isimler arasında sayabiliriz.

Sizce bu yılın akademi ödüllerinde Sam Elliot’un isminden bahsedilir mi ? Aşağıda yorum kısmında fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 91. Akademi Ödülleri 24 Şubat 2019’da gerçekleşecek.

Kaynak: Cinemablend