Resmi Makamlardan BIRD BOX CHALLENGE Uyarısı

Son bir ayda Netflix’in Bird Box’ı bir çok eğlenceye kaynak olmuştu. Netflix’de yayınlanan bu yapım Bird Box Challenge olarak yeni bir akım yarattı. Bu akım sonucunda insanlar çeşitli görevleri gözleri bağlı olarak yapmaya çalışıyor. Yine de  her zaman olduğu gibi insanlar bu meydan okumada sınırları aştı. Şimdi de polis memurları olaya dahil oldu ve herkesi gözleri bağlı araç kullanmanın kötü bir fikir olduğunu söyleyerek uyardı. Layton Polis Bürosu şöyle bir açıklamada bulundu:

“Elbette, gözleriniz bağlı araç kullanmayın ya da kasti olarak kendinize böyle bir zarar vermeyin. Büyük mesajımız ise tüm bu meydan okumaların viral içeriği olduğu. Gençleri bu meydan okumalarda neler yaptıklarını gerçekten düşünmelerine davet ediyoruz. Bir diğer kelimeyle, diğer insanların güvenliğini tehlikeye atacak bir şey yapmayın.”

Böyle bir şeyin tehlikeli olduğunu kavramak için polis uyarısına ne gerek var diye düşünmeyin. Geçtiğimiz günlerde 17 yaşında bir genç Bird Box Challenge gözleri bağlı araç kullanmaya çalıştı.

Bird Box son bir aydır Netflix’te güncel olarak yayınlanmaya devam ediyor. Sosyal medyada diziye dair yeni gönderiler ve yeni akımlar artmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Son olarak meydan okumaların belli bir sosyal mesaj veya destek içermediği durumlarda oldukça anlamsız hatta zarar verici olacağını da söylemeden etmeyelim.