ROBERT PATTINSON Yeni BATMAN Filmi İçin Hazır

DC Comics’in yeni Kara Şövalye‘si olacak olan Robert Pattinson yaptığı bir röportajda karakterin sinema tarihindeki yerini gayet iyi bildiğini belirtti. “Karakteri ve ona nasıl can verildiğini gayet iyi biliyorum. Benden önceki oyuncuların karakteri nereye getirdiklerini, Batman’in nasıl hareket ettiğini ya da olaylara nasıl tepkiler verdiğini biliyorum.” diye belirten Pattinson kendisinin Kara Şövalye’yi hala nasıl canlandıracağına kara vermediğini belirtti. Matt Reeves ile birlikte nasıl bir Batman ortaya çıkacağını ve karaktere nasıl hayat vereceklerini göreceğiz.

Bu konu hakkında çekingen gözükse bile Pattinson’ın Batman rolü için yaptığı çalışmalarla ilgili videoları var ve o kadar da çekingen olmadığı belli. Tabi ki bu çekingenliği Robert Pattinson’ın eski oynadığı filmlerden geliyor olabilir. Bildiğiniz gibi Twillight serisinde baş rol oynayan ve oyunculuk serüveninde kara bir leke olduğunu -ki bu seriden kazandığı paralar ile hayatını düzene soktuğunu ve beğendiği filmlerde oynadığını, son zamanlarda oynadığı filmler ile Marvel’ın gözüne girdiğini de unutmayalım- kendi de kabul ediyor.

Filmde bildiğimiz gibi Batman’i Kara Şövalye yapan asıl şey kıyafeti. Batsuit yeni film için yenilendi ve Pattinson Batsuit’i denediğini de belirtti. Kıyafetin giyilmesinin oldukça zor ama insana güçlü olduğunu hissettirdiğini de belirtti. “Biraz utanç verici bir deneyimdi” diye devam eden Pattinson “bazen utanç verici şekilde popomu Batsuit’in içine sokmak için bir kişiye daha ihtiyacım oluyordu” diye ekledi.

Bakalım Robert Pattinson daha önceki Batman’leri aratacak mı yoksa kendine yer bulup istediğini elde edebilecek mi? 25 Haziran 2021 yılında Pattinson’ın bu role neler kattığını görmek için sabırsızlanıyoruz.