AVENGERS ENDGAME Senaristleri IRON MAN 4 ‘e Karşı

2013 yılında Iron Man 3 filmi dünya genelinde 1.2 milyar dolar hasılat yapmıştı ki bu rakam -Black Panther’i bir kenara koyacak olursak- tek başına en fazla para getiren Marvel filmi olma ünvanını bu filme vermişti. Bu olay da akıllara şu soruları akla getiriyor; Iron Man 4 filmi neden olmasın? Neden başka Iron Man filmi çekilmesin ve neden daha fazla para kazanılmasın? Bildiğiniz gibi Spider Man filmlerinde birkaç yılda bir Peter Parker değişir ve filmde herhangi bir değişiklik yokmuş gibi devam ederiz. Iron Man için de bu değişiklik yapılabilir ve yeni filmler, yeni hasılatlar yapılabilirdi.

Peki yeni bir Iron Man filmi niçin yapılmadı?

Endgame senaristleri Christopher Markus ve Stephen McFeely’e stüdyonun Iron Man’in dördüncü filmi ile ilgili neler düşündüğünü sormuşlar. McFeely konu ile ilgili olarak “24 filmin hepsini sevseniz de sevmeseniz de şöyle bir gerçek var Marvel yönetimi bir rakunun ve ağacın baş rol olduğu bir filme yeşil ışık yaktı mı? Evet! Eğer başka bir firma işin içinde olsaydı Iron Man 4 filmini yapmak için bir saniye bile düşünmezdi. Ama yönetim tek bir karaktere bağlı kalmamak gerektiği ve son filmde de gördüğünüz gibi bazı karakterlerden de vazgeçebilmek gibi gayet zor kararların altına imza attı. Ki bu yapılan benim için gayet harika bir hareketti.”

“Bazen bazı şeylere nokta koymak lazım.” diye devam eden Markus “ isteselerdi bir şekilde Tony ölmezdi ve bize sadece yeni bir film yazmamız söylenirdi -ki bu bizim için sadece fazladan bir film demekti.” Robert Downey Jr.’ın basın tarafından yeni bir film olup olmaması hakkında sıkıştırılması ve hatta Mel Gibson’ın yönetmenlik koltuğuna oturacağı iddiaları ortaya atılsa da resmi olarak herhangi bir açıklamada bulunulmadı. Bizce para için daha fazla suyu sıkılmadan tadında bir Tony Stark izlemek daha iyi. Marvel’a para yerine bu seferlik kaliteyi seçtikleri için teşekkür ederiz.

Peki  siz yeni bir Iron Man filminin gelmemesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda düşünce ve  fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.