Michael B. Jordan Yeni SUPERMAN Mi Olacak?

Michael B. Jordan yeni Superman olabilir mi?

Geçen yıl Michael B. Jordan ile ilgili birkaç dedikodu ortalarda dolanıyordu. Bu dedikodulardan biri olan Superman’i oynama ihtimali ile ilgili sorulan soruya Jordan’dan olumlu cevap geldi.

Warner Bros şirketinin Çelik Adam ile başladıkları seriyi “yeni izleyiciler için daha izlenebilir hale getirmek” ve “yetenekli kişilerle çalışmak” amaçları ile yeni kişilerle çalışmayı düşündüklerini belirttiler. Ve bu istekleri karşılayacak kişini Jordan olduğuna karar verdiler. Bu kararı vermelerinin ardındaki neden ise Jordan’ın Black Panther’deki Killmonger rolü olabilir. Çünkü bu filmdeki performansından sonra stüdyonun Jordan ile görüştüğü de biliniyor.

Ama ortada bir sıkıntı var. Çünkü DC ve Marvel gibi büyük firmalarla çalışmak demek yaklaşık sekiz filmlik bir sözleşmenin altına imza atmak demek. Ama Jordan’ın takvimi bilindiği kadarıyla Paramount’un Tom Clancy filmleri ve yeni çekilecek olan Matrix 4 ile dolu.

Bilindiği kadarıyla Jordan Superman filmi ile ilgili konuşulan tek kişi değil. Abrams’ın şirketi Bad Robot ile Superman ile ilgili toplantılar yaptığı konuşuluyor. Çünkü Bryan Singer ve Brandon Routh’un Superman Returns üzerinde çalışması sırasında J.J. Abrams’ın Superman Flyby isimli bir Superman projesi olduğu -fikir aşamasında olsa da- biliniyordu. J.J. Abrams ne kadar Star Wars: The Rise of Skywalker ile programı dolu olsa da bu filmin üzerine bir şeyler düşündüğü ve elinde bazı fikirler olduğunu tahmin ediyoruz.

Kimin yaptığı veya kimin oynayacağı şu an belli olmasa bile belli olan bir şey var. Filmin 2023 yılından önce vizyona gireceği ve Clark Kent’i yeni haliyle beyaz perde de yer alacağı kesin gözüküyor