Haftalık MARVEL Haberleri: Film, Dizi, Çizgi Roman

Geçtiğimiz haftanın Marvel Entertainment‘a dair önemli haberleri ile karşınızdayız. Marvel cephesinde yaşanan gelişmeleri sizlere kısa kısa sunacağız. Bunu yaparken üç ana başlık altında ilerleyeceğiz: Filmler, diziler ve çizgi romanlar.

HULU, GHOST RIDER DİZİSİNİ İPTAL ETTİ!

Agents of SHIELD 4. sezonu ile hayatlarımıza ve MCU’ya giriş yapan Ghost Rider hayranlar tarafından baya sevilmişti. 4. sezonun yarısından itibaren hikayeden çekilen Hayalet Sürücü’müzü izlemelere doyamamıştık. Hali hazırda çeşitli Marvel dizileri yapmakta ve yapacak olan, Netflix gibi bir online dizi ve film izleme platformu olan Hulu, SHIELD Ajanları’nda izlediğimiz Sürücü’ye bir dizi yapmaya karar vermişti. Başrolde SHIELD’de de karakteri canlandıran Gabriel Luna olacaktı. Ancak geçtiğimiz gün gelen bir haberle Hulu’nun diziyi iptal ettiği açıklandı. Hayranlar üzgün ve tepkili.

Öte yandan Marvel Stüdyoları başındaki Kevin Feige, Rider’ı Sinematik Evren içinde daha etkin bir şekilde görmek istediğini söylemişti. Agents of SHIELD’in de ilgili sezonunda bir bölümde Rider’ımız Robbie Reyes’in geçmişinden bir sahne görüyorduk ve bu sahnede de orijinal Rider’ımız Johnny Blaze vardı. Belki ilerleyen dönemde bir Marvel filminde Blaze’e de ”Merhaba!” deriz.

MARVEL’dan STRIKEFORCE #1 YAYIMDA!

Marvel çizgi romanlarının en yeni serilerinden StrikeForce geçtiğimiz gün raflardaki yerini aldı. Tini Howard‘ın yazıp German Peralta‘nın çizimlerini yaptığı seride bir arada görmeye hiç alışık olmadığımız kahramanlarımız bir araya geliyor. Takımda kimler yok ki: Blade, Winter Soldier, Spider-Woman, Angela, Wiccan, Monica Rambeau ve Daimon Hellstrom. Birbirinden tamamen alakasız görünen bu kahramanlarımızı Blade, Avengers’ın bile halledemeyeceği bir tehdidi yok etmek için bir araya getiriyor. StrikeForce #2 Ekim 23’te raflardaki yerini alacak.

Bu seri ile aynı adı taşıyan Marvel mobil oyununa da bir bakmanızı tavsiye ederiz. Kapatılan Marvel Avengers Alliance’a en yakın oyun olarak nitelendirebiliriz bu oyunu.

KEVIN FEIGE, STAR WARS SERİSİNE EL ATIYOR!

Marvel Sinematik Evreni‘ndeki filmlerin prodüktörlüğünü yapan Kevin Feige, Star Wars evrenine geçmeye hazırlanıyor. Çıkan haberlere göre Feige, Yıldız Savaşları evrenine bir film kazandıracak. Star Wars filmlerinin günümüzdeki hali hayranlar tarafından hoş karşılanmazken ve Feige, Marvel yapımları ile alıp yürümüşken bu çok mantıklı bir karar. Sonuçta dev birer marka olan Star Wars da Marvel da daha büyük bir marka olan Disney‘in çatısı altında bulunuyor. Ayrıca Kevin Feige’nin Marvel Entertainment’a değil de direkt Disney’e bağlı olduğunu unutmayalım. Sanırız Marvel’ın MCU’sundan çok önce zaten kocaman bir film evrenine sahip olan Star Wars hayranları, MCU’yu bugün olduğu yere getiren belki de en önemli kişi olan Kevin Feige’nin kendi filmlerine müdahale edecek olmasından dolayı mutludur.

DAVID HARBOUR, BLACK WIDOW ÇEKİMLERİNİ TAMAMLADI!

Geçtiğimiz SDCC‘de duyurulan Black Widow filmi önümüzdeki senin 1 Mayıs‘ında vizyondaki yerini alacak. Filmde yer alan son yılların büyüyen isimlerinden David Harbour çekimlerinin bittiğini Instagram üzerinden attığı bir fotoğrafla paylaştı. Oyuncu, filmde canlandırdığı Red Guardian karakterine ve sakalına veda etti.

Bu haftalık haberlerimiz bu kadardı. Marvel cephesinden yaşanan hangi gelişme sizi en çok heyecanlandırdı? Yorumlarda görüşlerinizi bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.