GOL D. Roger, Shanks, Beyazsakal ve diğer Yonkou’ların Ödülleri Açıklandı!

Öncelikle beklenen haberi verelim ve sonrasında ise bu gün yaşananları anlatmakla devam edelim.One Piece’de asıl beklenen Wano’nun 3. perdesine bu bölümde giriş yapılmasıyken Oda bizi şaşırtarak denizin en güçlülerinin ödüllerini açıkladı. One Piece’in son manga sayısında Gol D. Roger, Shanks, Beyaz Sakal,Big Mom ve Kaido‘nun başlarına konulan ödüller açıklandı. Resimlerin alındığı kaynak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Ayrıca Rox Tayfası ile igili de elimize resimler ulaştı:

 

Şu zamana kadar gördüğümüz en yüksek ödül 925. bölümde gördüğümüz Karasakal’a aitti. Resim Tortuga Çeviri’den alınmıştır.

No photo description available.

Serinin başlangıcından beri ödülleri en çok beklenen karakterler olan Shanks ve Gol D. Roger gibi karakterlerin ödüllerini öğrenmek biz One Piece hayaranlarını çok heyecanlandırdı  ama bunun haricinde artık One Piece’in ufaktan ufaktan sona yaklaştığına da bir işaret olarak görmek bizi üzdü.
Öncelikle dün sabah reddit’de gördüğümüz spoilerlarla bu haber yayılmaya başladı. Ayrıca türkçe çevirisini yapan Tortuga çevirinin facebook sayfasında da bu spoilerın bir kısmı paylaşılmıştı. Reddit’de yayınlana spoiler başlığını şöyle bir bırakalım önce;

Spoilerlar:

*3. perde (Wano 3. Perde’den bahsediliyor) bu haftaki sayıyla başlamıyor. Tüm Yonkou’ların ödülleri gösterildi Karasakal en düşük ödüle sahip Yonkou.
*Roger’ın eski ödülü yayınlandı.
*Rox hakkında bilgiler aldık
*Gelecek hafta ara yok
*Tüm seri boyunca en çok heyecanlandıran bölüm oldu.
*Beyazsakal, Big Mom ve Kaido Rox Korsanlarındanlarmış.
*Rox bir D.
*Shiki de Rox’un üyesi
*Garp ve Gol D. Roger güçlerini birleştirip Rox’u yenmişler.

Ve tüm ödüller ise şöyle:
Shanks: 4,000,000,000 Berrie, Big Mom 4,300,000,000 Berrie, Kaido 4,600,000,000 Berrie, Beyaz Sakal 5,000,000,000 Berrie, Gol D. Roger 5,500,000,000 Berrie.
Ve sonrasında bölümü okumak için mangastream’de f5 atmak suretiyle bölümü beklemekle geçti. Bu yazı size ondan biraz geç ulaştı. Ne yazık ki bu yazı yayınlandığı sırada halen mangastream’de bölüm olmadığından Twitter vb. mecralardan resimler kullanıldı.

Rox hakkında biraz bilgi verelim: Rox’un D ailesinin bir üyesi olduğu da ortaya çıktı. Gol D. Roger ve Monkey D. Garp, Rox’u yenmek için güçlerini birleştirdi. Roger’in Garp’a Garp’ın kendisinin en iyi arkadaşı olduğunu söylemesi ve Garp’ı Roger’ın oğlu Portugas D. Ace’i emanet etmesinin nedeni budur.
One Piece özellikle son 3 bölümdür bize yaşattıklarıyla zaten farklı duygular yaşatmış merak ettiğimiz bazı konular giderilmişti. Bunlardan birisi olan Zoro’nun kılıçlarından Wado Ichimonji’nin kim tarafından yapıldığı ve eskiden Ryuma’ya ait olan kılıç olan yani Wano’da çok değer gören bir samuraya ait olan kılıç Shusui’yi kaybettikten sonra hangi kılıcı alacağı gibi konuları öğrenmiştik. Tabi tüm bunları anlatırsak yazı çok uzun sürer o yüzden kısa keselim ve eski bölümlerden Zoroyla ilgili resimleri paylaşarak bitirelim. Kendi yaptıkları çevirilerin resimlerini paylaşmama izin verdikleri için Tortuga çeviriye teşekkürler.

No photo description available.

No photo description available.

Image may contain: 1 personBu tür yazıların, teori (veya spoiler) incelemelerinin veya One Piece gibi serilerin mangalarında olan olayları hem videolarımızda hem yazılarımızda bahsetmemizi isterseniz yorumlarda belirtiniz.