DON’T WORRY DARLING Geliyor! | Psikolojik Gerilim Sevenlere Müjde

1950’lerde tuhaf bir atmosferde geçen Florence Pugh’lu bir psikolojik korku, yönetmen koltuğunda gün geçtikçe kendini daha da geliştiren güzeller güzeli Olivia Wilde… Bir film daha ne kadar tadından yenmeyebilir ki? Ayrıca sevenine Harry Styles ve Chris Pine da başrolde diyorum başka diyeceklerimi aşağıya tıkır tıkır girmek üzere hızla yola çıkıyorum. Hızımdan endişelenenlere “Don’t Worry Darling” diyip eşlik edeceklere iyi yolculuklar diliyorum!

Don’t Worry Darling Tanıtım Fragmanından Florence Pugh

Vizyon Tarihi

Don’t Worry Darling 23 Eylül 2022‘de ABD’de vizyona girecek. Bunun haberini, Olivia Wilde‘ın instagram hesabında paylaştığı filmin ilk kısa tanıtım fragmanında aldık. Olivia Wilde filmin “sadece sinemalarda” çıkacağını da özellikle belirtti.

Don’t Worry Darling Tanıtım Fragmanından Gösterim Tarihi (Ay.Gün.Yıl)

Kısa Tanıtım Fragmanı

https://www.instagram.com/p/CTxIvphsaVn/

Konusu

Don’t Worry Darling’in hikayesi 1950’lerde Kaliforniya çölündeki ütopik deneysel bir komünitede yaşayan bir çiftin üzerine kuruluyor. Bu çift Alice (Florence Pugh) ve Jack (Harry Styles). Alice bir ev hanımı, Jack ise bir şirket sahibi. Alice, Jack’in korkunç sırlar sakladığından endişeleniyor özellikle bu şirket konusunda. Tartışmalar artıyor ve karanlık sırlar yavaş yavaş açığa çıkıyor.

Size bu kadar kısa ve temel bir hikaye vermek istemezdim. Maalesef, şimdilik elimizde 30 sn’lik küçük bir fragman olduğu için bunlarla yetiniyoruz. Zaten fragmanda da öpüşme vs. magazinsel ilgi çekici görüntüler var çok bir şey anlattığını söyleyemeyiz.

Filmin yapısına ve fragmanına bakarak sanıyorum ki filmde aynı Marriage Story‘deki gibi bolca ev içinde tartışma sahnesi göreceğiz.

 Don’t Worry Darling Tanıtım Fragmanından Florence Pugh ve Harry Styles

Ön Yargılar

Bizim okuyucu kitlemizin Harry Styles fanlarından ziyade evinde arka fonda metal müziğini açmış, birasını ve cipsini almış, oyununu/filmini açmaya hazırlanan insanlar olduğunu düşünüyorum. Tabii ki (bugün ne “tabii ki” sevdasına düştüm) bir genelleme yapılamaz. Herkes farklıdır ve çok farklı kişilerin ortak zevkleri olabilir. Yine de Harry Styles fanlarının okuyucularım arasında çok nadir olacağını tahmin ediyorum. Bu sebeple ben de Florence Pugh hayranı olarak onu Harry Styles’le görünce başta biraz rahatsız oluyordum.

Harry Styles Fan vs. Geek

Sonra biraz düşününce olayı çözdüm. Bunun için, kendi ergen halimize bakıp bir de şu anki halimize bakmamız yeterli. Genç kızların sevgilisi olan Harry Styles olarak ona bakıp rahatsız olabiliriz fakat Dunkirk’teki ve bu filmdeki Harry Styles’e bakarsak onun çok iyi bir kariyere başlamakta olduğunu ve rollerinde çok şık gözüktüğünü görebiliriz. O yüzden “Ayy Harry Styles’li film mi bekleyeceğim?” demek bizim ergen yanımızdan kalan bir ön yargı. Bir gencin pop müzik dünyasından sinema sanatçılığına attığı adım gerçekten kaliteli şekilde oluyorsa onun yeni işlerini takip etmek, gerekince takdir etmek oldukça doğaldır. Bu açıklamayı da yapmadan geçmek istemedim.

Senarist: Katie Silberman

Yönetmen Olivia Wilde ile beraber çalışmaya yatkın olan (Booksmart filminin de senaristlerinden biri Katie Silberman, yönetmeni Olivia Wilde’dı) Katie Silberman, Don’t Worry Darling’in senaryosunu yazdı.

Booksmart Filminin Galasından Katie Silberman (Sol) ve Olivia Wilde (Sağ)

Yönetmen: Olivia Wilde

Olivia Wilde aslında Tron: LegacyIn Time gibi filmlerden ve House MD dizisinden tanıdığımız bir oyuncu. Bence çok da güzel bir kadın (araştırırken gördüm çeşitli dergiler ve sitelerde de en güzel, seksi kadınlar arasında hep ilk sıralarda yer almış). Eşi de İtalyan-Amerikan yönetmen Tao Ruspoli aynı zamanda da adam bir prens (mecazen değil gerçekten). Olivia Wilde’da ilk yönetmenliğini 2019’da Booksmart filminde yapıyor. İkinci adımı ise Don’t Worry Darling ile atıyor. Ben böyle bir oyuncunun yönetmenlik adımlarına tanık olunca çok mutlu oluyorum. O adımları izleyen bir ebeveyni gibi. Filmlerini izlerken onun da bir nevi gelişimini görüyoruz bu da çok hoş oluyor. Ayrıca Olivia Wilde hayvansever bir vegan (küçük bir detay daha 12 yaşından beri). Bu yüzden de onu çok seviyor ve takdir ediyorum.

Eşi Yönetmen Tao Ruspoli’nin Çektiği Olivia Wilde

Aynı zamanda Olivia Wilde’ın yöneteceği gizli bir kadın kahraman merkezli Marvel filmi duyurusu yayınlanmıştı. Olivia Wilde ve Sony bu iş için anlaşma imzaladı. Henüz o filmle ilgili bilgiler gelmese de verilen ipuçlarla filmin Spider Man spin-off’larından biri olacağı düşünülüyor. Bahsedilen kadın karakter de spider-woman olabilir. Anlaşmadan sonra Olivia Wilde instagram hesabında kızını spider man kostümüyle çekip paylaştı.

https://www.instagram.com/p/CEF2m0AnQ43/?utm_source=ig_embed&ig_rid=23ae96b0-05f0-4aa9-b1bb-12cc0c00b868

Bunların üstüne Twitter’da örümcek emojisi koyup Sony resmi hesabı da ona alkış emojisi yanıtı koyunca spider-woman dedikoduları iyice güçlendi.

Açıklayın güzelce filmi demi? Böyle sağdan soldan magazin muhabiri gibi bilgi toplayıp film bekliyoruz. Yine de bunun da ayrı bir zevki var tabii. O filmin haberi gelsin de onu da yazarız, izleriz.

Pandemi Çekimleri de Etkiledi

Don’t Worry Darling çekimleri 2020 yılının sonlarına doğru Los Angeles’ta başladı. Setteki birinin coronavirüse yakalanmasıyla çekimler 2 haftalığına durduruldu. Aynı zamanlarda çekilmekte olan The BatmanJurassic World: DominionThe Harder They Fall gibi filmlerin de virüs yüzünden çekimleri sekteye uğramıştı. Don’t Worry Darling’in prodüksiyonu Şubat 2021’de tamamlandı.

Yapımcı Firma: New Line Cinema

Don’t Worry Darling projesini almak için yapılan ihalede 18 firma yarıştı. Sonuç olarak New Line Cinema galip geldi. Böylece yapımcı firma New Line Cinema oldu.

Oyuncular

Başrol: Florence Pugh

Florence Pugh

Olivia Wilde filmle ilgili tüm haberleri instagram gönderisi olarak yayınlıyor. Soldaki fotoğraf da yine instagram gönderisinden. Florence Pugh’umu da filmden böyle yayınladı. 

MidsommarThe FallingLady Macbeth ve geçenlerde çıkan Black Widow filminden tanıdığımız çok sevimli, sempatik, tatlı Florence Pugh bence en çok psikolojik korku filmlerine (Midsommar) yakışıyor. Don’t Worry Darling’in başrolü olarak çok iyi bir iş çıkaracağını düşünüyorum. Açıkcası filmi onun için bekliyor, bu haberi onun için yazıyorum.


Başrol: Harry Styles

Harry Styles

Oyuncu Olivia Wilde’ın yönetmenlikte 2. adımı olan bu filmde, şarkıcı olan Harry Styles de oyunculukta (Dunkirk’ten sonra) 2. adımını atıyor. Garip uyumlar.

Aslında filmde başta bu başrol Jack olarak Shia LaBeouf düşünülmüştü. Daha sonra LaBeouf’un proje takviminin birbirine girmesinden dolayı oyuncu değişikliğine gidildiğini ve yerine Harry Styles’in getirileceği söylendi. Ancak daha da sonra Olivia Wilde, LaBeouf’un kötü davranış ve oyuncu kadrosu ve ekiple çatışma nedeniyle kovulduğunu açıkladı.


Başrol: Chris Pine

Star TrekWonder Woman gibi filmleriyle tanınan başarılı oyuncu Chris Pine, Don’t Worry Darling’de Frank rolüyle başrolde yer alıyor.


Nick Kroll

Big MouthSausage Party gibi animasyonlardan tanıdığımız ünlü Amerikan oyuncu, komedyen, ve seslendirme sanatçısı Nick Kroll da Don’t Worry Darling kadrosunda yer alıyor.


Dita Von Teese

Marilyn Manson‘ın eski eşi Amerikalı burlesk dansçı, manken, oyuncu ve modacı Dita Von Teese filmde de burlesk dansçı rolünde oynuyor.


Olivia Wilde

Çokça bahsettiğimiz yönetmenimizin kendisi de filmde küçük bir rolde oynuyor.

Diğer

Ben gözüme çarpanları yukarıda tanıtmak istedim. Kadronun geri kalanına Imdb’den göz atabilirsiniz.


Son ve Teşekkür

Çok kısaca bir haber yazıp çıkacaktım ama sanırım kendimi kaptırdım. Bundan 2 gün sonra yazılarımı artık farklı bir şehirden yazacağım. Onun telaşı içinde oturup bu yazıyı yazmak başta zor geldi. Sonra başına oturunca bir sürü tuhaf bağlantılarla neler öğrendim. Bu içerik sizler için üretiliyor ve bu çok güzel. İyi ki varsınız, teşekkürler. Bir sonraki yazıda, Ankara ayazında görüşmek üzere!

Merhaba ben Nilay, Nilayvekediler, Lordanaksagoras, VapoRuB. Anlaşıldığı üzere şekil değiştiren bir gezginim. Hayvansever, lord bir filozof hatta viks adı olabilirim ve ben sanki atomlardan değil filmler, diziler, romanlardan oluşmuşum. Bu yüzden içimden koca dünyalar dökmeye buraya, aranıza geldim...