DARTH VADER Artık STAR WARS’un En Popüler Karakteri Değil

Yeni bir araştırmaya göre, Darth Vader sonunda Yıldız Savaşları serisinin en popüler karakteri olarak tahttan indirildi. Peki yerini kime bıraktı?

Star Wars serisinin en popüler karakteri olarak Darth Vader’in saltanatı, Express sitesinin haberine göre SEMRush tarafından paylaşılan verilere dayanarak sona erdi. Sith Lordu açık ara listeleri domine eden taraftı ancak ikinci sezonu için hazırlanan The Mandalorian’ın yayınlanmasıyla birlikte Baby Yoda onun yerini almış görünüyor.

Geçen yılki çevrim içi aramalara dayanarak, Baby Yoda ayda ortalama 4.7 milyon kez arandı. Mandalorian’ın kendisi aslında 2,5 milyon arama ile ikinci sırada yer aldı. Darth Vader ise maalesef aylık 893.250 arama ile listeye girdi.

Yoda, Kylo Ren, Chewbacca, Anakin Skywalker, Boba Fett, Luke Skywalker ve Jabba the Hutt listenin ilk onunu tamamlamadı, ancak hiçbiri sevimli Baby Yoda ile rekabet edemiyor gibi görünüyor. Karakter, Mandalorian’ın ilk bölümünün sonunda çıkışından bu yana internette fenomen haline geldi. Mandalorian ürünleri mağaza raflarında yavaş yavaş yer alırken bu durumun devam etmesi gerekiyor.

The Best Baby Yoda GIFs in 'The Mandalorian'

The Mandalorian’ın ikinci sezonunda çalışmanın tamamlandığına inanılıyor. Bu yüzden planlandığı gibi bu sonbaharda yayınlanacağını umuyoruz. Ancak bu konuda henüz resmi bir açıklama yok.

Peki ya siz trende uyup Baby Yoda figürü satın aldınız mı? Yoksa sizler için Darth Vader hala vazgeçilmez mi?