Daniel Radcliffe MOON KNIGHT mı Olacak?

moon knight daniel radcliffe

Marvel’ın yeni gelecek dizisi Moon Knight için Daniel Radcliffe ile anlaşıldığı dedikoduları ortaya çıktı. Disney+’a gelip gelmeyeceği çok belli olmayan dizinin Netflix’te Umbrella Academy’nin yapımında da çalışan Jeremy Slater’ın yönetiminde olması da Netflix ve Disney+ arasında bir çekişme olacağına işaret ediyor.

Henüz Moon Knight’ı Marvel Cinematic Universe (MCU) içinde görmedik. Kevin Feige’nin Moon Knight ile ilgili devam filmlerinin olabileceğini ifade etmesiyle bir iki yıl içinde MCU’da görmemiz işten bile değil.

Moon Knight kimdir?

1975’ten bu yana bu karakterle ilgili çok fazla ve çok farklı ortaya çıkış hikayeleri yapıldı. Ama en çok bilinen hikaye Mısır Ay Tanrısı Khonshu ile karşılaşmadan önce boksör ve bir asker olan bir hahamın oğlu olması hikayesidir. Screenrant ekibi Marc Spector’ün hangi Moon Knight’ı bize sunacağını bilmesek de birkaç ipucuyu filmin yönetici kadrosundan almaya çalışmış.

İsrail asıllı Yahudi Zac Efron’ın baş role seçileceğini düşünmemize rağmen Daniel Radcliffe ile ilgili dedikoduların çıkmasıyla yukarıda bahsettiğimiz hikayeyi anlatmayacaklarını düşünüyoruz. Dizi diğer Marvel Faz 4 dizileriyle -yani She-Hulk ve Ms. Marvel– beraber yayına girecek. Yeni çıkacak Blade filminde de rol alan Mahershala Ali’nin de dizide rol alacağını duyduk. Ali ile Radcliffe’in beraber rol almaları ve özellikle Moon Knight’ın bölünmüş kişiliklerinden birini Radcliffe’in yorumuyla izlemek çok güzel olacaktır. Yıldan yıla kendini geliştiren Radcliffe bu karaktere güzel eklemeler yapabilir.

Marvel’ın 4. Faz’ı  ile ilgili içerikler çıktıkça yer vermeye çalışıyoruz. Yapımların henüz emekleme aşamasında olmasından dolayı fazla bir bilgi gelmiyor. Bu yüzden de dedikodular bir hayli fazla. Daha önceden de gördüğümüz gibi çoğu dedikodunun gerçekleştiğini bildiğimiz için Daniel Radcliffe’i izlemek güzel olacak. Peki ya siz bu yeni karakterle ve dedikodularla ilgili neler düşünüyorsunuz?