MARVEL, FAZ 4’te Yer Alacak Filmleri Açıklamayacak(mış)

Marvel, her sene San Diego Comic-Con‘daki H Salonunda düzenlediği devasa sunumlarını bu sene yapmayacak. Çünkü Faz 4’ü gizli tutmak istiyorlar.

Bu Marvel Sinematik Evreni için kritik bir an. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı, nihilist yarı-tanrı Thanos‘un toplamaya çalıştığı sonsuzluk taşlarının gücüyle sinemalara damgasını vuracak. On yıl boyunca oluşturulan bu evrenin 2014’ten beri tam bir kararlılıkla adım adım Sonsuzluk Savaşı için hazırlandığını düşününce ne kadar harika bir iş olduğunu anlıyoruz.

Şu anda, Marvel film yayın takvimi 2022 yılının Temmuz ayına kadar dolu. Fakat bu yazının yayınlandığı an itibariyle, 5 Temmuz 2019‘da yayınlanacak olan Spider-Man: Homecoming‘in senaryosu hâlâ yazılmamış olan devam filmi dışında herhangi bir yeni proje açıklanmadı. Ve hemen ardından, 1 Mayıs 2020‘den, 29 Temmuz 2022‘ye kadar, dokuz Marvel filmi yayın takviminde tarihleri ile birlikte yer alıyor… Ancak isimleri henüz belli değil. Bu filmlerin “Guardians of the Galaxy Vol. 3″, “Black Panther 2” ve bir ihtimalle “Doctor Strange 2″ olacağını söylemek çok güç bir şey değil ancak dediğim gibi an itibariyle hangi filmler olacağı belli değil. Hani belli ama bize açıklamıyorlar. Neden çünkü bunlar hep “Hype!” malzemesi…

Çoğu insan Marvel‘in bu yılki San Diego Comic-Con‘a kadar sakince yerinde oturacağını ve yine her zamanki gibi H Salonu‘nda düzenleyeceği muazzam bir program ile sadık hayranlarına yeni filmlerin isimlerini açıklayacaklarını düşünüyor ama Marvel‘daki abiler öyle düşünmüyor. Marvel Stüdyoları’nın başındaki sevimli tontiş yapımcı (Feige abiye yağımızı da çektik. Oh!) Kevin Feige, bir internet sitesinde yaptığı açıklamada, Marvel’in bu sene San Diego Comic-Con‘a katılmayacağını, çünkü henüz açıklanacak yeni filmler olmadığını söyledi.

Feige, “Gelecek yıl bu zamana kadar hiçbir şey açıklamayacağız,” dedi. “Fakat ondan sonra, maceranın nereye gideceğini açıklarız diye düşünüyorum. Çünkü 2014’te büyük bir duyuru ile bir sürü film duyurduk ve bu duyuruyu takiben birkaç film daha ekledik.”

Marvel, Avengers 4‘ün adını bir sır gibi saklıyor. Görünüşe göre bu filmin adı Sonsuzluk Savaşı’na dair spoiler içeriyor. -Bak, bak!Yani ben bunu söylemesem anlamayacaksınız ya, neyse- Bu sebeple Marvel 4. faza dair planlarını 3 Mayıs 2019‘da yayınlanacak olan Avengers 4‘e kadar saklayacak.

“Bu yıl San Diego Comic-Con‘a katılmamamızın başlıca nedenlerden biri de, Ant Man and the Wasp‘ın vizyona girdiği sırada, Infinity War‘un çoktan vizyondan kalkmış, Captain Marvel çekimleri çoktan bitmiş, Spider-Man çekimleri ise yeni başlamış olacağı için herhangi bir açıklama yapamayacağız. Açıklamalar için gelecek yılki Comic-Con’u bekleyeceğiz.”

Eğer yeni gelişmeler olursa yine haberini yaparız, merak etmeyin. Hadi iyi günler!