İlginizi Çekebilecek 5 Polisiye Dizi Önerisi

Polisiye dizi dendiğinde aklımıza birbiri ardında koşan dedektif ve katiller geliyor. Bazı diziler ise bu atmosferi çok yoğun ve heyecanlı yansıtıyor. Katili bilmemiz diziye ayrı heyecan bilmemek ise apayrı bir hava katıyor. Sizler için 5 tane polisiye dizi önerisi listeledim. İyi okumalar!

Hannibal (2013)

3 Sezon, IMDb: 8,5

(Dikkat bu dizi bol rahatsız edici sahne içerir!)

Başrollerini Mads Mikkelsen ve Hugh Dancy’nin üstlendiği bu klasik diziyi bence herkesin izlemesi lazım. Hannibal Lecter adı ile beyinlerimize kazınmış meşhur psikiyatrist ve seri katil, FBI’da görevli profil uzmanı ile birbirini takip eden bir koşturma içine girer. Kesinlikle polisiye dizi severlerinin izlemesi gereken bir dizi. Hannibal karakterine aşina olmak isteyenler Kuzuların Sessizliği filmi ve bağlantılı seri filmleri izleyebilirler. Bu diziyi şiddetle tavsiye ediyorum.

polisiye dizi
Mads Mikkelsen as Hannibal Lecter

Mare Of Easttown (2021)

1 Sezon, IMDb: 8,5

HBO yine çok iyi bir iş çıkarmış. Başka bir deyişle, Kate Winslet’in başrol koltuğunda oturduğu mini dizi Mare Of Easttown çok başarılı bir başlangıç yaptı. Konusu klasik bir polisiye diziye benzese de dizinin akışı çok heyecanlı. Her bölümde ayrı bir suçlu ve olayla karşılaşmamız dizinin heyecanını arttırıyor. Kate çok başarılı bir iş çıkarmış. Bir günde bitirilebilecek olan diziyi kesinlikle izlemenizi öneriyorum.

polisiye dizi
Kate Winslet as Mare

The Following (2013)

3 Sezon, IMDb: 7,4

Geçmişi ile yüzleşen bir adam ve onun geçmişine dahil olan bir seri katil. Psikopat teknikler ile insanları öldüren ve öldürten seri katil düşünün. Geçmişte yazarlık ve öğretmenlik yapan bu katil kendi hayranlarının beynini yıkıyor ayrıca onları katile dönüştürüyor. Mesela gördüğü genç kızlar ile hapiste görüşmeler yapıp akılları ile oynuyor. Böyle bir katili durdurmak bayağı zor. Her şeyden önce katil, bol bol edebi noktaya değiniyor ve şiirler ile bir cinayetin arasındaki bağlantıyı nasıl kurduğunu anlatıyor. Kısacası özetlemek gerekirse bu diziyi listenize eklemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

The Following

Forbrydelsen/ The Killing (2007)

3 Sezon, IMDb: 8,4

Hayatının tam değiştiği gün bir cinayet ile işine geri dönmek zorunda olan Sarah Lund, işlenen cinayetleri politik ve ek olarak sosyal konular ile çözmeye çalışır. Her sezonu 20 bölüm olan dizinin her bölümü de birer gün ile anlatıyor. Artan heyecan ile bu dizi beni ekranlara kitledi diyebilirim. Sonuç olarak Sarah Lund değişen her suçluyu bulabilecek mi?

The Killing Sarah Lund

Your Honor (2020)

1 Sezon, IMDb: 7,6

Bir yargıç düşünün ayrıca kendisi bir baba. Çocuğunun işlediği suçu bir baba olarak mı yoksa bir yargıç olarak mi değerlendirmesi lazım? Bu ikilemi sizin yaşadığınızı düşünün. Ne yapardınız? Bir ebeveyn olarak çocuğunuzu mu korurdunuz yoksa bir yargıç ve doğruluk öncüsü olarak gerçeği açığa mı çıkarırdınız? İşte bu noktada dizi izleyicileri büyük bir ayrım yapmaya itiyor. Bu sefer katili biliyoruz. Peki haklı mı haksız mı? Bolca soru içeren bu mini dizi bir babanın mücadelesini çok güzel anlatıyor.

Your Honor

Azıcık klasik dizilerden uzaklaşalım istedim. Sizin için listelediğim bu dizileri izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Her biri seyirciye heyecan ve gerilimi dorukta yaşatıyor. Herkese şimdiden iyi seyirler!

Rahatsız edici filmler listemizi buradan inceleyebilirsiniz!

okuyor, yaratıyor, yazıyor ve oynuyor!