Yazcan Yazıoğlu – Rakamlar Mı Daha Önemli Harfler Mi? | Kitap Ön İnceleme

Yazcan Yazıoğlu

Yazıya ve rakamlara önem veren tüm okurlarımız, hepinize merhaba. Bu haftaki yazımda, standart yazdığım yazı türünü biraz daha değiştirerek, ufak bir kitap ön inceleme yazısı yazmak istedim. Bu işi başarıp başarmadığım tartışmaya açık olsa da, kitabımız Yazcan Yazıoğlu başarısı bence tartışmaya pek açık değil. Bakalım sizin yorumlarınız ne olacak?

Biz Kimiz? Neredeyiz? Neden Buradayız?

Kitabımızın baş karakteri, kendi işinde gücünde olan bir yazar, yani Yazcan’dır. Bir gazetede yazı hayatına devam etmektedir. Ancak normal giden hayatı, bir gün gazeteci bir arkadaşının kaçırılması ile değişir; arkadaşını kurtarabilecek tek kişi kendisinin olduğunu anlar. Ama sıradan biri, böyle bir kaçırılmayı nasıl aydınlatabilir?

Yazcan, sıradan biri değildir. Arkadaşını arayacağı bu çetin macerada kimseye benzemeyen tarzı ve özel kabiliyetleri belki de güvenebileceği tek dostları olacaktır. Kısa zamanda, büyük bir suç örgütünün şehri adım adım ele geçirdiğini fark eder…

Yazcan Yazıoğlu, sadece arkadaşını arayan bir yazarı anlatan bir kitap değil. Yazcan, arayışında kendi yazıları için de detaylı kaynak ve ilham buluyor. Yani aslında sadece “kayıp” olan şey arkadaşı değil, aynı zamanda tamamlamaya çalıştığı kitabıdır…

Yazcan Yazıoğlu

Rakamlar, Harfler ve Frekanslar?

Kitabın sorduğu sorulardan bazılarını ben de size sormuş olayım; Rakamlar mı daha önemlidir harfler mi? Harfleri mi kontrol etmek isterdiniz yoksa sayıları mı? Her şey sayılardan oluşan bir düzen midir yoksa harflerden ve frekanslardan oluşmuş bir yapı mı?

Unutmadan şu konuya da değineyim ki, kahramanımıza maceraları sırasında özel güçleri de eşlik ediyor.

“Yazcan avuçlarını açıp ellerini yukarı kaldırdı. O an tahtanın üzerindeki rakamlar alevlenip ışıl ışıl parlamaya, kımıldanıp sallanmaya başladılar. Yazcan bütün sembolleri kontrolü altına almıştı.”

Yazarımız Can Yiğit Tunçman’ın yazdığı kitap aksiyonu, mücadeleyi güzel bir şekilde harmanlamışken insanı kesinlikle düşünmeye de itiyor.

Bir Çılgın Yazar

Luna Yayınları‘ndan 2021 Aralık ayında çıkan kitabımızın yazarı Can Yiğit Tunçman. 21 Şubat İstanbul doğumlu olan yazar İstanbul Kültür Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Ve yazı çalışmalarına devam ediyor…

Kitapla İlgili Son Sayfaları Çevirirken

Yazcan Yazıoğlu, Türk fantastik edebiyatının en genç üyelerinden. İçindeki hoş betimlemeleri, akıcı konusu ve fantastik ögeleriyle, kitap okumayı sevenlerin hızla ilerleyeceği, kitap okuma alışkanlığını bırakmış olan kişileri bile belki bu güzel alışkanlığı tekrar alıştırabilecek bir eser. Kendi adıma herkese tavsiye ediyorum.

Bir sonraki yazıda buluşuncaya dek, istediklerinizi, ama gerçekten istediklerinizi bulmanız dileğiyle…