JOKER Karakteri Rolü İçin Teklif Almış 10 Ünlü

Batman’in azılı düşmanı Joker karakteri, yıllardır çizgi romanların en azılı kötü adamlarından birisi. Parlak mor takımının üstündeki yeşil saçlarıyla benim de en sevdiğim kötü adamlardan biri. Bir sürü Batman filmi çevrildi ve Jared Leto’dan Caesar Romero’ya birçok kişi Joker’i oynadı. Burada neredeyse Joker rolünü kapacak olan 10 ünlü aktörü paylaşıyoruz.

1- Sam Rockwell

sam rockwell
Sam Rockwell Joker karakterini oynamak için teklif alan isimlerden

Christopher Nolan’ın The Dark Knight’ında Jokeri oynaması düşünülen aktörlerden biriydi. Rockwell’in 2008 yılında Iron Man 2’deki rolüyle biraz kötü adam deneyimi vardı.

2- Willem Dafoe

joker karakteri willem dafoe
Willem Dafoe de Joker için harika bir isim

Tim Burton’ın Batman’i için biçilmiş kaftandı. Willem Dafoe, Joker’e inanılmaz benziyor, son günlerdeki hali bile Joker için ideal.

3- David Bowie

David Bowie

Yine Tim Burton’ın Batman filmi için düşünülen aktörlerden bir tanesi David Bowie. Mizah anlayışı ve oyunculuk yeteneğiyle iyi bir Joker karakteri olurdu ama maalesef seçilemedi.

4- Adrien Broody

Adrien Brody

Adrien Broody Dark Knight’da Joker rolü için finale kalmıştı. Eğer seçilseydi bilindik Joker’e gerçekten farklı bir hava katabilirdi.

5- Paul Bettany

Paul Bettany

Çoğu insan Paul Bettany’nin Ledger’dan daha iyi bir Joker olacağını düşünüyor. Finale kalan isimlerden biriydi ve seçilememesi hayranlarında hayal kırıklığı yarattı.

6- John Glover

John Glover

Konu kötü adam oynamaya ya da seslendirmeye geldiyse John Glover’ın üstüne yok! Bir çok dizi ve filmde kötü adamı seslendiren Glover, Joker için de düşünülmüştü.

7- John Lithgow

John Lithgow

Dick Solomon rolüyle tanıdığımız Lightgow, 1989’da Joker için seçilmişti fakat rolün kendisine uymadığını düşünerek reddetti.

8- Robin Williams

Robin Williams

Listedeki en sürpriz isimlerden biri olarak Robin Williams, hem Dark Knight için hem de Tim Burton’ın Batman’i için düşünülmüş fakat her ikisi de kısmet olmamış.

9- Lachy Hulme

Lachy Hulme

Bu listede en az bilinen aktörlerinden biri, Hulme’un, Dark Knight’ta  Joker karakteri olarak rol alacağı konuşuldu, ancak daha sonra sadece bir söylenti olduğu ortaya çıktı.

10- Tim Curry

Tim Curry
Tim Curry

Tim Curry, Batman’in animasyon serisinde Joker’i seslendirmişti fakat yerine Mark Hamill geçti. Joker rolü için de düşünülmüştü ama olmadı.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: JOKER – Suçun Palyaço Prensi Hakkında Bilinmesi Gerekenler