BATMAN V SUPERMAN Filmi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Merakla beklenen Batman v Superman filminin görselleri ve fragmanı yayınlanmıştı. Bunlardan yola çıkıp, sosyal medyada duyurulan açıklamaların da etkisi hazırlanan bilinmesi gereken şeylerin listesi karşınızda.

1. Wayne Kulesi Yıkılıyor

Screenshot_1

Ben Affleck’in Batman’i emekliye ayrılmıştı, ta ki Wayne kulesi yıkılana kadar. Peki bunda Superman’in rolü var mı? Gotham’a sadık olan Batman’in Man of Steel ile olan çatışması şu sözlerle açığa çıkıyor “İnsan ırkını yok etme gücüne sahip bu adamı yok etmek zorundayız”

2. Joker, Batman’i Yine Terörize Ediyor

Screenshot_2

Yeni Joker olarak kesinleşen isim Jared Leto’yu bu filmde de bir rolle görecek gibiyiz. Hayranların merakla beklediklerinden biri de bu. Kadroda adı geçmese de yaptıkları ile Joker’in varlığı filmde sezilecek gibi.

3. Superman Dönüyor

Screenshot_3

Henry Cavill’i Süperman olarak izleyeceğimiz filmde hala anlamadığımız şey Batman v Superman bu filmde neyi paylaşamıyor?

4. Kötü Adam Lex Luthor

Screenshot_4

Jesse Eisenberg’in canlandıracağı Lex Luthor karakteri filmde, Superman’i kurtarıcı olarak değil de düşmanlarından biri olarak görüyor.

5. Onun Kriptoniti var

Screenshot_5

Kriptonitin Superman üzerindeki etkisi kesinlikle göz önünde tutulması gereken bir şey.

6. Christian Bale, Ben Affleck’e Tavsiye verdi

Screenshot_6

Yeni rolü için Affleck, Bale’den tavsiyeler aldı. Bale “O kostümün içinde tüm ihtiyaçların için bir yer olduğundan emin ol” dedi.

7. Ve Superman Dizlerinin Üstünde

batman v superman

Lex Luthor’un önünde diz çöken Superman bunu kriptonit yüzünden mi yoksa daha kötü bir şeyden dolayı mı yapıyor, kim bilir? Belki bir teklif belki de bir tehdit.

8. Wonder Woman

Screenshot_8

Gal Gadot’un oynayacağı Wonder Woman bakalım kimin tarafında? Gal Gadot ilk kez bir süper kahraman rolünde.

9. Alfred Pennyworth’u Jeremy Irons Oynuyor

Screenshot_9

Superman’in düşman olmadığını düşünen Alfred, Wayne malikânesine geri dönüyor. Alfred rolünde başarılı ve tecrübeli oyuncu var.

10. Batman’in Yeni Kostümü

Screenshot_10

Batman artık yeni bir kostüme ve küçük kulaklara sahip! Biraz daha kısa kulaklara.

11. Filmde General Zod da Var

Screenshot_11

Man of Steel’de Superman’in Zod’u öldürdüğünü görmüştük. Bu filmde belki  Lex Luthor onun bedenini kullanarak Süperman’in zayıflıklarını araştırıyordur.

12. Tank Gibi Batmobile

Screenshot_12

Yeni Batmobile, şık, hızlı ve daha fazla teçhizatlı.

13. Jason Momoa Aquaman’i oynuyor

Screenshot_13

Game of Thrones’daki Dothraki karakteriyle sevilen Momoa, bu sefer Aquaman olarak karşımızda.

Batman v Superman’den Lex Luthor Posteri Ve Röportajı Sizlerle

Batman V Superman Filminin Özeti Kavga Sebebini Ortaya Çıkardı

Zack Snyder’in gelecek süper kahraman filminin bir bölümünde Batman ve Superman’in arası bozuk ve Batman V Superman: Dawn of Justice’ın yeni özetinin konusu bu anlaşmazlığın sebebini ortaya koyuyor.

UK sinema zinciri VUE’nin ortaya koyduğu özete göre(Comicbookmovie aracılığı ile): “Superman, Metropolis’te Zod ile yaptığı savaştan sonra dünyadaki en tartışmalı figürdür. Bir çok kişi onu insanlık için bir tehlike olarak görmektedir ve dünyaya getirdiği kaos için yargılamasını istemektedir. Bruce Wayne (Ben Affleck) de diğerlerinden farklı değildir. Man of Steel (Henry Cavill)’in topluluk için açık bir tehdit olduğunu düşünmekte, Superman’in güçlerinin kontrolsüz bırakılmasıyla da dünyanın geleceği için endişeli olduğunu ifade etmektedir. Wayne, kahramanın yanlışlarını düzeltmek çabasıyla pelerinini ve maskesini giyerek, intikam ve yakıcılık dolu bir rekabeti başlatır.”

Özet, tehlikeli bir 3. tarafı tarif ederek devam ediyor: “Üçüncü bir adamın silüetinde, karanlık bir tehlike yükselmeye başlar; her ikisinden de daha büyük güçlere sahip olan bu kişi, dünyayı tümden yok olmasına sebep olacak bir tehlikeye atar.” Acaba bu kişi Lex Luthor mı, Doomsday mi yoksa tamamen başka bir kişi mi ?

Batman v Superman: Dawn of Justice, 25 Mart 2016’da gösterimde olacak.