Tüm Zamanların En İyi 18 Netflix Orijinal Filmi

Netflix Orijinal

En iyi Netflix orijinal filmlerinin piyasadaki en iyi filmlerden bazıları olduğu iddia edilebilir.

Temelde, en iyi Netflix orijinal filmlerinin şu anda kapsamadığı hiçbir tür yok. Prestijli Oscar yeminizi Noah Baumbach’ın Evlilik Hikayesi, Martin Scorsese’nin The Irishman ve Alfonso Cuarón’un Roma gibi eleştirmenlerce beğenilen yönetmenlerinden aldınız.

İşte, şu anda sıranıza ekleyebileceğiniz en iyi orijinal Netflix filmleri!

1. Çok Önemsiyorum (2021)

Netflix Orijinal Filmi - I Care a Lot
Netflix Orijinal Filmi – I Care a Lot

Bu kara komedi, Rosamund Pike’ı, yaşlı müşterilerini tüm hayatlarının birikimlerinden kurtaran yozlaşmış bir bakıcı olan Gone Girl: Marla Grayson’dan beri en çarpık rolünde canlandırıyor. Pike, Glamour’a filmle ilgili bir röportajda, “Çok Önemsiyorum’nun ilginç yanı, Marla’nın kadın olmanın tüm geleneksel mecazlarını silahlandırmasıdır. “Kadının beslediği ve ilgilendiği fikri, Marla bunu para kazanmak için bir silaha dönüştürüyor. Bu ilgiyi doğuştan gelen bir şeyden çok bir iş modeline dönüştürüyor. “

2. Mank (2020) – Netflix Orijinal Filmi

Herman J. Mankiewicz’in Citizen Kane için senaryoyu yazma sürecini konu alan biyografik bir film olan Mank, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Amanda Seyfried), En İyi Erkek Oyuncu (Gary Oldman) ve En İyi Film dahil olmak üzere 2021 Oscar adaylıklarını süpürdü.

3. Şikago Yedilisinin Yargılanması (2020)

Şikago Yedilisinin Yargılanması 1960’ların sırasında yaşanır. İfade özgürlüğü, polis şiddeti ve zamanında her zamanki kadar protesto kalıntıları hakkıyla ilgili yasal dramadan bir mesaj verir.

4. Sevdiğim Tüm Erkeklere (2018)

Büyüleyici Lana Condor’un canlandırdığı Lara Jean Covey’e asla doyamayacağız. Üçlemenin ilk filmi (tümü Jenny Han’ın kitaplarına dayanıyor) bizi gençle ve başlangıçta sahte erkek arkadaşı Peter Kavinsky (Noah Centineo) ile tanıştırıyor. Bu bir romantik-komedi, yani aşk ilgilerinin uzun süre taklit edilmeyeceğini düşünüyorsunuz, ama yolculuğa devam etmek isteyeceksiniz ve ardından hemen devam filmi To All the Boys: PS I Still Love You‘yu izleyin.

5. Private Life (2018)

Netflix Orijinal Filmi -Özel Hayat

Bizi Kathryn Hahn’ın bir aktris olarak yapamayacağı çok az şey var. Step Brothers gibi geniş komedilerden, kısırlıkla mücadele eden orta yaşlı bir New York çiftinin yarısını oynadığı Özel Hayat gibi daha samimi indie filmlerine ve tüm duygusal ağırlıklarıyla oynadığı onunla birlikte gelir. Her zamanki gibi Paul Giamatti de Hahn’ın kocası olarak muhteşem bir performans sergiliyor.

6. İrlandalı (2019)

Eğer sevdiyseniz Goodfellas ve diğer klasik Martin Scorsese filmi, çok seveceğiniz İrlandalı. Otantik ve düşündürücü diyaloglar ve yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosu ile tamamlanmış 206 dakikalık saf gangster sineması. Joe Pesci, Robert De Niro ve Al Pacino’nun hepsi unutulmaz performanslar ve kariyerlerinin en iyi eserlerinden bazılarını sunarken, bu film kesinlikle beklentileri karşılıyor.

7. Tigertail (2020)

Tigertail, Alan Yang’ın ilk uzun metrajlı filmidir ve bir adamın Tayvan’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne olan yolculuğunu anlattığı hikayede, kökleri hem kendi hem de babasının yaşamına dayanır ve son derece kişiseldir. The Atlantic, ” Film, kişinin kültürünü inkar etmektense kucaklamasını ve göçmenlerin ebedi yabancılardan daha fazlası olduğunu anlamasını mümkün kılıyor,” diyor.

9. Tallulah (2016)

Tallulah, Elliott Page’in başrolde olduğu gibi Netflix Orijinal yapımı, görünüşte sorumsuz bir anneden bir bebeği alan ve çocuğu kendisininmiş gibi gösteren genç bir kadın hakkındaki bu dramada baş karakterini canlandırıyor. Hatta eski erkek arkadaşının annesine bebeğin torunu olduğunu söyleyecek kadar ileri gider. Açıkça söylemek gerekirse, pek çok duygu ile dolu bir film sizleri bekliyor.

10. Roxanne Roxanne (2017)

Rapçi Roxanne Shante’nin hikayesinde Chanté Adams, Mahershala Ali ve Nia Long, 1980’lerin başında Queens’te bir yıldız olmaya çalışırken başrolde yer alıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, müzik olağanüstü ve Wu-Tang Clan şöhretinden RZA tarafından bir araya getirildi.

11. The Two Pope (2019)

Jude Law’un HBO programı The New Pope ile karıştırılmaması gereken The Two Pope, iki inanılmaz karakteri konu alıyor: Papa Benedict rolünde Anthony Hopkins ve Papa Francis rolünde Jonathan Pryce. Tanrı’nın iki arkadaşı ve adamı, ahlak, inanç ve Katolik kilisesini hangi yöne çekecekleri konusundaki farklı görüşlerini tartışmak için çok zaman harcıyorlar. Kulağa basit gelebilir, ama bu büyüleyici bir karakter çalışması.

12. Velvet Buzzsaw (2019)

Jake Gyllenhaal, John Mulaney & the Sack Lunch Bunch ve bu film, Velvet Buzzsaw gibi projelerde Netflix’teki en ilginç ve en tuhaf çalışmalarından bazılarını yapıyor gibi görünüyor. Toni Collette, Daveed Diggs, Zawe Ashton ve John Malkovich’in rol aldığı bu hiciv korku filmi oldukça eğlenceli. Herkes için değil ama kesinlikle ilginç!

13. Gerald’ın Oyunu (2017)

Carla Gugino, garip bir oyun oynarken kocasını yanlışlıkla öldüren bir kadını oynuyor. Yatağa bağlı kalır ve garip yerlere giden her türlü halüsinasyonları yaşamaya başlar. Size hikayenin Stephen King tarafından yapıldığını söyleseydik, bu mantıklı gelmesine yardımcı olur muydu?!

14. Marriage Story (2019)

2020 ödül sezonuna ilginiz olduysa, bu filmden bir evliliğin çöküşüyle ​​ilgili birçok video görmüşsünüzdür. Adam Driver, Scarlett Johansson ve Laura Dern, akla gelebilecek hemen hemen her ödüle aday gösterildi ve Dern, Noah Baumbach filminde Johansson’un boşanma avukatını canlandırması ile en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar’ını eve götürdü. Şimdiye kadarki en moral verici film mi? Hayır, ama yıkıcı bir ayrılık yaşamış olan herkes için son derece uygun olacak.

15. Nappily Ever After (2018)

.Netflix Orijinal yapımı- Nappily Ever After

Bir kuaförde meydana gelen bir kaza, Sanaa Lathan’dan Violet’in saçlarıyla olan ilişkisini yeniden incelemesine neden olur, ama aynı zamanda hem kendi kültüründeki yeri hem de romantik ve kişisel ilişkileriyle ilgili olan her şeyi yeniden gözden geçirir. Gerçekten göze almaya değer bir yolculuk!

16. Okja (2017)

Belki de yönetmen Bong Joon Ho’nun çalışmasına ilk kez 2020 ödül sezonunda, parlak filmi Parasite için evine sayısız Oscar götürdüğü sırada rastladınız, ancak Netflix’teki varlığı sayesinde ana akım Amerikan başarılarından biri olan Okja’yı es geçmeyin. Bong’un tüm filmleri gibi, daha büyük hikayenin yüzeyinde ciddi sorunları ele alıyor. Bu sefer, genç bir kız ve devasa bir hayvanla bir aksiyon-macera oyunu da hayvan hakları, şirket açgözlülüğü ve bilim etiği ile ilgili film sizleri bekliyor.

17. Barry (2016)

Bir başka Netflix Orijinal filmi olan Barry, 80’lerde Columbia Üniversitesi’nde öğrenciyken eski Başkan Barack Obama’nın hayatının kurgulanmış bir versiyonudur. Bu, 20 yaşındaki Obama’nın öğrenci arkadaşları ile nasıl etkileşim kurduğu ve annesi ve yabancılaşmış babasıyla olan ilişkileriyle nasıl başa çıktığı hakkında gerçekleri anlatır. Tabii ki, filmin içindeki her şey tam olarak tüm çıplaklığıyla ortaya serilmese de bu, hikayeyi daha az büyüleyici yapmıyor.

18. Dolemite Is My Name (2019)

Eddie Murphy, Netflix orijinal filmindeki Dolemite karakteriyle yeraltı hissi yaratan oyuncu Rudy Mae Moore’un hayatını konu alan bu filmde oyunculuğa muzaffer bir dönüş yaptı. Murphy, umut edilen bir Oscar adaylığı ile sonuçlanmasa da performansı eleştirmenlerce övüldü. Ayrıca, 1970’lerin her renkli yaratımı için ekrana koydukları kostüm departmanına ciddi bir destek verilmeli diyebiliriz.

Başka film listelerini sitemizde bulabilirsiniz.