Brand-New-Cherry-Flavor-incelemesi-dizi

BRAND NEW CHERRY FLAVOR – Midesi Sağlam Olanlara | Dizi İncelemesi

14 Ağustos 2021 itibari ile Netflix’e gelen 2021 yapımı korku gerilim dizisi Brand New Cherry Flavor, 8 bölümden oluşan bir mini seri. Başrollerinde Roza Salazar, Catherine Kenner, Eric Lange, Jeff Word bulunmakta. Dizinin yaratıcılığını Lenore Zion ile birlikte Hannibal adlı NBC dizisinin yapımcısı olan Nicki Antosca üstleniyor.

Modern Cadılık ve İntikam

Brand New Cherry Flavor, 1990 yılında geçen bir korku-gerilim türü dizisi. Dizi ilk filmini yönetmek için Los Angeles’a gelen Lisa’nın bir yapımcıya tanışmasıyla başlıyor. Tanışmanın ardından senaryosunun yapımcı tarafından çalınmasıyla işler biraz karışıyor. Güveni kırılan Lisa bu yüzden intikam yeminleri ediyor. Bu yeminle beraber kara büyüler, modern cadılık ve kedi kusma(?!) gibi fantastik ögeleri bulunduran bu intikam hikayesi de yapımda sizi bekliyor.

Filmde soundtracklerini dönemin parçaları olan Phil Collins‘in Another Day in Paradise ve The Bangles- Eternal Flame oluşturuyor. IMDB puanı şu anda 7.3 ve dizide bu tarzı sevenler için farklı bir korku-gerilim hikayesi bekliyor diyebiliriz. İlk iki bölümü sıkılmadan izlerseniz ilerleyen bölümlerde akıcılık kazandığını belirtmeden geçmeyelim. Ancak mideniz hassas ise kaldıramayacağınız sahneler de var. Örnek vermek gerekirse; çıkarılan gözler, kusulan kediler, göze giren kurtçuklar…

Brand-New-Cherry-Flavor-incelemeBu kısımdan sonrası Brand New Cherry Flavor hakkında “spoiler” içermektedir.

Roza Salazar’ı ilk olarak Amazon Prime animasyonu Undone‘da izlemiştim. Bu yüzden bir Netflix yapımında farklı bir hikayede görmek diziye olan merakımı arttırdı. Lou Burke karakteri ise bana ilk başta Tim Burton’ı anımsattı. Dizide kullanılan sahneler çok gerçekçiydi. Doğaüstü olayların ve kara büyülerin insan üzerinde etkilerini böyle içten hissetmek uykuları kaçıracak türden. Senaryosu ve oyunculuklarıyla aşırı farklı göründü. Mide bulandırıcı sahnelerin dozajı daha az olsaydı fena olmazdı. American Horror Story 2. sezona benzer taraflarını yakaladığım bölümleri vardı. 1990 yılı demişken kostümlerde tam olarak nostaljik bir esinti göremediğimi söyleyebilirim. Mekan olarak doğru seçimler yapılsa da kostümler aynı seviyede başarılı değil. Onca hırsları olup senaryosunun çalınmasından sonra kara büyü işlerine girişen Lisa’nın filmin sonunda her şeyi bırakıp Brezilya’ya dönmesini beklemiyordum. Bu yüzden benim için hayal kırıklığı oldu. Farklı bir son beklerdim.

Sizin dizi hakkında fikirleriniz neler? Yorumda bulunmayı unutmayın.

Merhabalar ben Gaye .Bahçeşehir Üniversitesi İşletme mezunuyum.Twitch yayınları yapıyorum, mobil oyun yazılımlarıyla ve resimle ilgileniyorum. Tam bir korku filmi fanıyım.7 yıldır cosplay yapıyorum.Oyunlarla da aram iyidir.Umarım incelemelerimi okursunuz