VEGAN OLDUĞUNA ŞAŞIRACAĞINIZ 10 ANİME KARAKTERİ

rei-ayame-vegan-characters

Bu listemizde sizlere hayvansal ürünleri tüketmeyen yani vegan olan anime karakterlerini paylaşıyoruz.

1- Saint Young Man

Saint.Young_.Men_.full_.384179

İsa ve Buddha, modern zamanı keşfetmek isteyerek Dünya’ya yerleşseler neler olurdu? Peki ya dahası Japonya’da bir apartman dairesini paylaşsalardı?

Komedi odaklı bu mangada her bölüm İsa’nın ve Buddha’nın modern elementleri keşfetmelerinin maceralarını anlatıyor. İkilinin günlük yolculuklarında Disneyland’dan metrodaki kalabalık iş çıkış saatine, halka açık yüzme havuzundan yılbaşına, karnavallardan süpermarketlere, internete, mangalara, kira parası denkleştirmeye kadar daha bir çok deneyim, günümüz Japonyası’nda onları bekliyor.

????ℕ ???ℕ ??ℝ????ℝ ;

Buda

buda

2- Neon Genesis Evangelion

neon-genesis-evangelion-wallpaper-hd-1920x1200-214946

Japonya’nın çölleşmemiş son bölgelerinden birine kurulmuş, yarı askeri-yarı sivil şehir Üçüncü Yeni Tokyo Şehri’ne, üçüncü Havarinin saldırısıyla başlar. Ordunun silahları etkisiz kalır ama paramiliter organizasyon NERV, Evangelionları kullanarak saldırıyı durdurur ve Angel’ı yok eder. Evangelionlar, ‘Üçüncü Yeni Tokyo Şehri’nin altında bulunan gizli GeoFront’ta geliştirilmiş biyomekanik mekalardır. Evalar’a, hepsi 14 yaşında olan, Shinji İkari , Rei Ayanami ve Asuka Langley Soyru pilotluk yapar. Pilot, Eva’nın kontrolünü, kendi ruhunu, Eva’nın ruhu ile senkronize ederek yapar. Bu senkronizasyon Eva’nın kontrolünü kolaylaştırır fakat sonucunda Eva zarar gördüğünde pilotlar da acı çeker. Mücadele ilerledikçe, pilotlar bir yandan Havariler ile savaş, diğer yandan aralarındaki kişisel meseleler ve karakter çatışmaları ile uğraşmak zorunda kalırlar.

????ℕ ???ℕ ??ℝ????ℝ ;

Rei Ayanami

NEON-1

Rei, domuz etinin ramenine dahil edilmemesini ister, bu da Asuka’yı bir dereceye kadar üzer ve Rei’nin et tüketme konusundaki ilgisizliğini gösterir…

3- Althought Restaurant to Another World

Restaurant-to-Another-World-Season-2-release-date-Isekai-Shokudou-Season-2-Anime.

“Western Cuisine Nekoya” dışarıdan tipik bir restoran gibi görünse de inanılmaz bir sırrı saklıyor: Cumartesi günleri, her türlü doğaüstü yaratığın güzel bir yemek için oturmasına izin veren restoranttaa başka bir dünyaya açılan kapılar açılıyor.

????ℕ ???ℕ ??ℝ????ℝ ;

Fardania

Omake-Gif-Anime-Isekai-Shokudou-Episode-4-Fardania-Elf-Heals

4- One-Punch Man

anime-one-punch-man-atomic-samurai-one-punch-man-bang-one-punch-man-bomb-one-punch-man-hd-wallpaper-preview

Süper kahramanlarla dolu bir dünyada Saitama eşi bulunmayan bir kahramandır. Ama Saitama süper kahraman yaşamını sevmemektedir. Süper gücünü kontrol etmek için aldığı eğitim sırasında tüm saçlarını kaybeder. Ardından yeni maceralara atılmaya başlayacaktır…

????ℕ ???ℕ ??ℝ????ℝ ;

Tanktop Vegetarian

TTV

Yaprak desenli şortları ve kırmızı gömleğiyle kendini gösteren profesyonel kahraman Tanktop Vegetarian.

Garou tarafından yok edilmesine rağmen, Tanktop Vegetarian, eğitimi ve besleyici vejetaryen/vegan diyeti sayesinde inanılmaz bir güç ve dayanıklılığa ve dayanıklılığa sahiptir. Et yemeyi ya da balıkla ilgili herhangi bir şeyi sevmeyen ve becerilerini ve yeteneklerini korumak için sadece sebzelerden oluşan katı bir diyet uygulayan birisi

5- Soul Hunter

soul

Soul Hunter Ölüm Şehri‘nde Shinigami Teknik Okulu isimli bir okulda geçmekte. Okulun öğrencileri ve öğretmenleri, teknisyenler ve silahlar olmak üzere iki gruptan oluşuyor. Okulun asıl amacı insan ruhlarının Kishin Yumurtası‘na dönüşmesini engellemek ve dönüşüm geçirenleri yok etmek. Tabi bunun getirileri de var. 99 Kishin Yumurtası ve bir cadı ruhu yiyen silahlar okul müdürü Shinigami-sama’nın özel silahı Ölüm Orağı haline gelmesine izin veriliyor ve daha da güçleniyor…

????ℕ ???ℕ ??ℝ????ℝ ;

Taikobo

Taikobo-Entry-Image

6- Pet Shop of Horrors

thumb-1920-231628

Çin mahallesinde bulunan garip bir hayvan dükkanının sahibi olan Kont D, özel bir şeyin özlemini duyan kişilere, bir kontrat karşılığı çok nadir bulunan hayvanlar satar. Kontratın tüm şartlarına uyulduğunda bir sorun olmayacaktır, ama bir şart bile ihlal edilirse, olacaklardan Kont D asla sorumlu değildir. Bir dedektif olan Leon Orcot ise, bazı garip ve beklenmedik ölümlerin tek bağlantı noktasının bu hayvan dükkanı olduğunu iddia etmektedir. Ve bunu ortaya çıkarmak için elinden geleni yapacaktır.

????ℕ ???ℕ ??ℝ????ℝ ;

Kont D

kont D

7- Morose Mononokean 2

Morose Mononokean 2

Exorcism bir şekilde bu dünyada yaşayan Youkaileri kendi dünyalarına gönderme sanatıdır. Bir gün Hanae Ashia ismli bir lise öğrencisi bir youkai tarafından avlanır ve araştırmaları sonunu Mononokean adlı bir exorcistin iletişim bilgilerine ulaşır. Karşılaştığı exorcist, Moğol görünümlü genç bir adam, Haruitsuki Abeno‘dur ve çeşitli nedenlerden dolayı Mononokaen olarak çalışmaya son vermiştir. Böylece ikili youkai avı maceralarına başlamış olurlar.

????ℕ ???ℕ ??ℝ????ℝ ;

Shihou

Shiho_Human_Form vegan

8- Ground Control to Psychoelectric Girl

Ground Control to Psychoelectric Girl

Liseli çocuk Makoto Niwa yeni bir şehre transfer olur ve burada teyzesi Meme Tōwa ile tanışır. Tek başına bir öğrenci evinde yaşamanın hayalini kuran Makoto, evde futon şilteye sarılı bir kızın da yaşadığını keşfeder. Bu kız Meme’nin kızı ve Makoto’nun kuzeni Erio olarak tanıtılır. Makoto, yeni okuluna kaydolduktan sonra, çoğunlukla kafa karıştırıcı bilimsel jargonla konuşan Erio’yu tanımaya çalışır. Onu bir süpermarkete götürürken, Makoto şilteyi çözebilir, Erio uzaylılardan gelen bir araştırmacı olduğunu iddia eden ve Dünya’nın hedef alındığını iddia eden güzel mavi saçlı bir kızı ortaya çıkarır.

????ℕ ???ℕ ??ℝ????ℝ ;

Ryuko Mifune

Ryuko Mifune vegan

9- The Secret Of Blue Water

The Secret Of Blue Water

1889 yılı Fransa’sında hayatını kazanmak için akrobatlık yapan, hayvanlarla insanlardan çok daha kolay iletişim kuran, kararlı ve kaderini bulmaya kendini adamış, geçmişi meçhul 14 yaşında bir kız, Nadia‘yı merkezine almaktadır. Yaşından beklenmeyecek denli zeki bir mucit olan Jean ile tanışan Nadia, taşıdığı mavi kolyeyi çalmaya takıntılı görünen Grandis Granva‘nın çetesi tarafından kovalanır ve beklemedikleri bir anda esrarengiz denizaltı Nautilus‘un kaptanı Nemo tarafından kurtarılırlar. Fakat Nautilus’a gelişleri, onları insanlığın tarihi kadar eski ve yeniden patlak vermek üzere olan savaşın tam ortasına taşır.

VEGAN ???ℕ ??ℝ????ℝ ;

Nadia

nadia-fushigi-no-umi-no-nadia vegan

10- One Piece

one-piece-anime-tanitim

Çocukluğundan beri korsan olmak isteyen Luffy’nin Korsanlar Kralı olma yolundaki maceralarını anlatmaktadır. Yolculuğu East Blue Denizi’nden başlayıp One Piece denilen hazinenin olduğu Grand Line’a kadar uzanmaktadır.

VEGAN ???ℕ ??ℝ????ℝ ;

T-Bone

t-bone vegan anime