YÜZÜKLERİN EFENDİSİ Dizisinin GALADRIEL’i Belli Oldu!

Sinema tarihinin en büyük filmlerinden olan Yüzüklerin Efendisi, dizi oluyor ve dizi için hazırlıklar halen yapılmakta. Amazon tarafından yapılan diziye yeni oyuncular bulunmaya devam ediliyor! Bu oyunculardan biri de Galadriel rolünü kapan Gallerli aktris oldu.

Amazon tarafından yapılan ve televizyon tarihinde gerçekleştirilen en büyük iş olarak hafızalara kazınacak olan Yüzüklerin Efendisi dizisi, seriye dair pek çok konuda çalışma oluşturmak istiyor. Şu ana kadar net bir duyuru ya da bilgi olmasa da, bazı bilgiler net bir şekilde doğrulanmış durumda. Edinilen bilgilere göre Galadriel karakterinin gençliğini canlandıracak kişi Morfydd Clark olacak.

Morfydd Clark - Galadriel
Morfydd Clark – Lord of the Rings dizisinde Galadriel rolünde olacak

Sinema tarihinin belki de en kült eserlerinden olan Yüzüklerin Efendisi dizisi, televizyon uyarlaması ile karşımıza çıkıyor ve oldukça geniş bir kitle ile ön planda yer alıyor. Telif hakları ile ilgili sorun yaşamadığı için bütün hakları satın alarak yeni diziye başlayacak olan Amazon, diziye dair pek bir detay vermek istememekte.

His Dark Materials’de rol alıyor ve Dracula’da da göreceğiz

Söz konusu karakter Galadriel, hem Yüzüklerin Efendisi hem de Hobbit serisinde Cate Blanchett tarafından canlandırılmıştı ve oldukça sevilmişti. Bu karaktere dair dizi üzerindeki gençlik süreci de düşünüldü ve konuşulmaya başlandı. Clark şu anda HBO’nun BBC One ile ortaklaşa ürettiği His Dark Materials adlı fantastik bir dizide rol alıyor. Yakın zaman önce Crawl, Pride and Prejudice ve Zombies gibi yapımlarda da oynayan Gallerli aktris, önümüzdeki dönemde BBC ve Netflix ortak yapımı Dracula dizisinde görünecek. Peki ama diziye dair gelişmeler nasıl olacak?

Merakla yeni gelişmeleri bekliyoruz.

Siz bu oyuncuyu seçmeleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizce Galadriel karakteri için uygun bir seçim mi? Yoksa farklı bir aktris mi seçmelerini isterdiniz? Yorum yapmayı unutmayın.

fanzade.com editörü