Amazon’un LORD OF THE RINGS Dizisinin İlk Oyuncusu Açıklandı

J. R. R. Tolkien’in çok sevilen eseri Yüzüklerin Efendisi serisinden esinlenerek hazırlanacak olan Lord of the Rings dizisinin ilk oyunucusu belli oldu. Avustralyalı oyuncu Markella Kavenagh dizi kadrosuna dahil oldu. 

E-ticaret devi Amazon’un dev bir bütçe ayırarak çekmeye hazırlandığı Lord of the Rings dizisi tüm dizi severleri heyecanlandıran bir proje olmuştu. Dizinin kadrosu uzman kişilerle güçlenmeye devam ederken dizinin ilk oyunucusu da belli oldu. Amazon’un video platformunda yayınlanacak olan dizideki Tyra isimli karaktere ünlü oyuncu Markella Kavenagh hayat verecek. Amazon’un dizisi kitabın geçtiği zamanın 3000 yıl öncesi olan ikinci çağ zamanında geçecek olan dizinin izleyicilere neler sunacağı şimdilik bilinmiyor. 

J. R. R. Tolkien’in romanlarının üçüncü çağ üzerine kurulu olduğu düşünüldüğünde dizide yüzüğün ortaya çıkışı ve Sauron’ın ilk yenilgisi gibi konuların işlenmesi bekleniyor. Diziyi hazırlayacak isim Star Trek 4’ten tanıdığımız Patrick McKay ve JD Payne olarak açıklandı. Dizinin ilk iki bölümünü ise Jurassic World : Allen Kingdom filminden tanıdığımız J.A. Boyana üstlenecek. Dizinin prodüksiyon işlemlerinin kısa süre içerisinde başlaması beklenirken dizinin ekranlara 2021 yılında gelmesi bekleniyor.