SHOWTIME, PENNY DREADFUL Devam Serisi için Yeşil Işık Yaktı

Showtime, Penny Dreadful devam serisi için hazırlanıyor.  Firma, John Logan’ın, Penny Dreadful’da olduğu gibi aynı şekilde Penny Dreadful: City of Angels‘da da yaratıcı, senarist ve yönetici yapımcı olarak görev alacağına dair yeşil ışık yaktı. Kendisiyle birlikte yönetici yapımcı olarak Michael Aguilar (Kidding) da görev alacak. Yapımın 2019’da başlaması bekleniyor.

Viktorya dönemi Londra’sı üzerine kurulu spiritüel hikâyenin devamı olarak kurgulanan yapımın bir sonraki bölümünde yeni bir vizyon, yeni karakterler ve hikayeler kullanılacak. Hikâye 1938 Los Angeles’ında, Meksika-Amerikan folklorundan ve sosyal gerginliğinden derinden etkilenmiş bir yerde ve zamanda başlıyor.  Santa Muerte ve Şeytan’la ittifak halindeki diğer karakterler arasındaki çatışmaya dayanan, Penny Dreadful: City of Angels , bu dönemin doğaüstü ve yanıcı gerçekliğinin heyecan verici bir karışımını keşfedecek ve gerçek tarihi zemin içinde yeni gizli mitleri ve ahlaki ikilemleri yaratacaktır.

PENNY DREADFUL Devam Serisi

John Logan, Penny Dreadful Devam serisi ile ilgili açıklama yaptı;

Penny Dreadful: City of Angels, Penny Dreadful London’daki hikayelerde anlatmayı tercih etmediğimiz, toplumsal bilinç ve tarihi farkındalığı da içerecek. Biz şu anda belirli tarihsel olaylar, gerçek dünya politikası, dini, sosyal ve ırksal sorunlarla uğraşacağız. 1938 yılında Los Angeles, geleceği ve ruhuyla ilgili birtakım zor sorularla karşılaşmış. Bizim karakterlerimiz de öyle olmak zorunda. Burada kolay bir cevap yok. Sadece güçlü sorular ve dikkat çekici manevi meydan okumalar var. Penny Dreadful’un dünyasında her zaman olduğu gibi kahramanlar ya da kötü adamlar olmayacak, manevi bir seçime dayalı yaşayan karmaşık ve birbiriyle çatışan gerçek kahramanlar ve rakipleri olacak.”

Showtime Networks Başkanı Gary Levine, “John Logan bize, hem insan ruhuna hem de Kaliforniya’daki ruh dünyasına değinen Penny Dreadful mitolojisiyle geldiğinde çok heyecanlandık. Penny Dreadful devam serisi, etrafımızdaki ve içimizdeki korkunç canavarlara karşı olağanüstü bir ailevi sevgi destanını vaat ediyor”.

Penny Dreadful, 2014’te prömiyerini yaptı ve üç sezonluk çalışmasını Haziran 2016’da şaşırtıcı bir finalle noktaladı. Dizi 13 kez Primetime Emmy adaylığı, başrol oyuncusu Eva Green için Altın Küre adaylığı aldı ve üç BAFTA Ödülü kazandı. Penny Dreadful, kendilerini “The Dreadfuls” olarak adlandıran sadık bir hayran kitlesi geliştirdi.