WARNER BROS. CEO’su Kevin Tsujihara; “Çeşitlilik İş Dünyası İçin İyidir, Bahaneleri Bırakın!”

Variety’nin haberine göre, Warner Bros Yönetim Kurulu Başkanı / CEO’su Kevin Tsujihara, Salı günü katıldığı Asya Topluluğunca düzenlenen 2018 ABD-Çin Eğlence Zirvesi’nde Vizyoner Liderlik Ödülü’nü kabul ederken yaptığı konuşmada, şirkette çeşitliliğe sahip olmanın finansal ve kişisel faydalarından bahsetti.

Kevin Tsujihara yaptığı konuşmada şunlara değindi:

‘Uygunluğumuzu ve yaratıcı mükemmelliğimizi korumak için, ekranda gördüğümüz yüzlerden senaryoları yazanlara ve düzenleyenlere kadar, bir sihrin gerçekleşmesini sağlayan kurgu odalarına kadar, küresel bir perspektifi yansıtan öyküleri-yeni öyküleri anlatmak için yeni seslere ihtiyacımız var.”

Tsujihara özellikle ABD/Çin ortak yapımı The Meg ve Crazy Rich Asians gibi yapımlara atıfta bulunarak, çeşitliliğin sadece iyi hissettirmediği aynı zamanda alt çizgi için de iyi olduğunu söyledi ve ekledi:

“Hepimiz kadınların, renkli insanların, LGBT topluluğunun, engelli ve yetersiz kişileri temsil eden grupların kamera önünde ve arkasında daha fazla yer almasını sağlamalıyız. Bunun doğru olduğunu biliyoruz ve işe yaradığını biliyoruz. Seyirciler büyük hikayelere açlar. Ve karakterlerin siyah veya beyaz, Asyalı veya Latin, erkek veya kadın, gay, düz veya transseksüel olması fark etmez.” 

Warner Bros. Tsujihara’nın gözetiminde geniş bir çeşitlilik ve katılım girişimi başlatmıştı.

Tsujihara sözlerine şu şekilde devam etti:

”Warner Bros., halkımızdaki ve özümüzdeki çeşitliliğin gücünü, değerini ve önemini kabul ediyor. “Diğer tüm küresel eğlence ortamlarında- profesyonel sporlar, sosyal medya, müzik ve diğer türlerde bu var. Lady Gaga, Beyonce ve Awkwafina hepsi sınırların ve etiketlerin ötesinde çekiciliğe sahipler, ancak bir şekilde filmlerde bu sıçramayı gerçekleştiremedik. “Bazı film türlerinin iyi gitmediğini veya uluslararası izleyicilerin çeşitliliğe açık olmadığını söylüyoruz. Tüm eğlence endüstrisine düşen görev, ön yargılı tahminlerimiz için bahaneler üretmeyi bırakıp, çeşitliliğe sahip olan içeriklerin küresel kitlelere pazarlaması konusunda yaratıcı olmaktır. Bizler ortak bir insanlığı paylaşıyoruz, özellikle de bu tehlikeli zamanlarda.”

 

Warner Bros Yönetim Kurulu Başkanı / CEO’su Kevin Tsujihara‘nın sözleri böyle. Siz söyledikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumda bulunun.