GAME OF THRONES 8. Sezon Hakkında Şu Anlık Bilinen Her Şey

Sevilen fantastik yapımın 8. sezonunun 2019 ilkbaharında olacağı duyurusuyla heyecan giderek artmaya başladı. Doğal olarak hayranlar Game of Thrones 8. sezon hakkında daha çok şey öğrenmeyi sabırsızlıkla bekliyor.

HBO serisinin sekizinci ve son sezonu hızla yaklaşıyor ve spoiler’lerin sızmasını önlemek için CIA seviyesinde önlemler alınmasına rağmen, bazı detaylar şekillenmeye başlıyor.

 

İşte GAME OF THRONES 8. Sezon Hakkında Bilinenler:

 

Başlamasına birkaç ay daha var

“Game of Thrones” 7. sezon iyice merak uyandırmış olsa da hayranlar serinin sekizinci ve son sezonu için biraz daha uzun süre beklemek zorunda kalacaklar. HBO, Salı günü düzenlenen bir tanıtım videosuyla özel bir tarih verilmeksizin, yeni sezonun 2019 Nisan ayında başlayacağını açıkladı.

Bölüm sayısı az ama bölümler uzun

Genelde sezonların 10 bölüm olarak yayınlanmasına alıştık fakat yeni sezon eskiye nazaran daha kısa olacak. Final sezonu 6 bölüm olarak yayınlanacak. Ancak daha az bölüm olması bölümlerin daha uzun olabileceği anlamına da geliyor.

Ser Davos’u oynayan oynayan Liam Cunningham konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

“Bunu düşündüğünüzde, son sezona kadar on bölüm yapmak için altı ayımız var. Yani altı bölümden daha fazlasını yapıyoruz. Bu açıkça belli ki daha uzun bölümlere dönüşecek. ” dedi.

Bu da her bölümün 80 dakika ya da daha uzun olacağı anlamına geliyor. HBO’sdan Casey Bloys : ” Her bölüm için iki saat aşırı olacak gibi görünüyor, ama bu harika bir dizi, kim bilir?”  dedi.

Game of Thrones Haneleri unutulmayacak

Dizinin resmi bir tanıtım videosu henüz yayınlanmadı ama yapımcı ve yazar Bryan Cogman EW‘ye 8. sezonla ilgili  birkaç ipucu verdi.

”Birbirinden farklı karakterler ortak bir düşman için bir araya geliyor, geçmişleriyle yüzleşiyor ve mutlak bir ölümün karşısında olmak istedikleri kişiyi tanımlıyorlar. Son derece duygusal, unutulmaz, acı tatlı bir final sezonu ve George R.R. Martin’in  yapmak istediği şeyi de onurlandırıyor.”

Kim Sonuna Kadar Dayanacak?

“Game of Thrones” bir dahaki Sezona kadar karakterlerin yaşayıp yaşamayacakları söz konusu olduğunda tıpkı bir Rus ruletine benziyor. Oyuncular da izleyiciler kadar şaşırıyor çünkü sonlarını onlar da bilmiyorlar. Cersei Lannister’ı canlandıran Lena Headey konuyla ilgili olarak:

Senaryoyu hep bu sefer kesin öleceğim diyerek okudum. Ama sonuna kadar geldim. Hala şoktayım. Ama açıkçası 8. sezonun sonunda sayılı kişi kalacak.”

Cersei’nin kardeşi ve aşkı Jaime (Nikolaj Coster-Waldau), belki Daenerys Targaryen (Emilia Clarke) ya da Jon Snow (Kit Harington)’u ararken Kuzeye liderlik edecek ve Davos’da 8. sezonu görüyor.

Belki de en iyi haber ise, kurt Ghost’un dönecek olması.

Olası Senaryolar

Sekizinci sezonun Winterfell’de Daenerys’in ordusunun ve kuzeyde Sansa Stark yönetimindeki orduyla başlayacağını biliyoruz, bu ikisi karşı karşıya gelecek.

lovable Samwell Tarly’i canlandıran John Bradley,yeni sezonda karakterlerin bazı noktalarda tamamen yabancı ortamlarda olacağını söyledi. Bu birçok anlama gelebilir fakat hayranları Sam’in King’s Landing‘in başına geçeceğini düşünüyor.

GAME OF THRONES 8. Sezon Hakkında
Game of Thrones 8. sezon hakkında hazırlanan EW dergi kapağı

Jon Snow’ın gerçek ebeveynlerinin kim olduğunu öğrenmesi de dahil olmak üzere bazı spekülasyonlar biliniyor. Önceki sezonda Jon’un Stark’ın piçi olmadığı, Ned’in kardeşi Lyanna Stark ve Rhaegar Targaryen’in oğlu olduğu ortaya çıkmıştı. Eğer Jon bunu çözerse aynı zamanda halası olan Daenerys ile arasında garip bir durum olabilir. Önceki sezon Daenerys’in Jon’dan hamile kalabileceğinin sinyalini de vermişti böyle olursa işler iyice karmaşıklaşabilir.

Arya Stark’ın ise listesinde son 6 isim kalmıştı, Hound (Rory McCann), the Mountain (Hafþór Júlíus “Thor” Björnsson) ve Melisandre (Carice van Houten) de dahil olmak üzere birazının daha üzerini çizebilir.

Ön Hikaye/Prequel Serisi Yolda

“Game of Thrones” bitecek olsa da dizi yakında bitecek gibi görünmüyor. HBO’nun 5 “Game of Thrones” projesinden biri olan bir prequel serisi için sipariş verdiği biliniyor. Bu hikaye Game of Thrones’tan binlerce yıl öncesini anlatacak.

Game of Thrones 8. sezon hakkında bilinenler şu anlık bunlar. Daha fazla bilgi için sitemizi takip etmeye devam edin.