Marvel’dan JUSTICE LEAGUE OF AMERICA’ya Cevap; SQUADRON SUPREME

UYARI: Jason Aaron, Ed McGuinness, David Marquez, Frazer Irving, Adam Kubert ve Andrea Sorrentino’nun Avengers’ın 10. sayısına dair Spoiler/Sürpriz bozan içermektedir.

Mevcut Avengers takımı sadece Marvel’ın en son çıkan Avengers çizgi roman serisinin başlangıcında oluştu. Bundan önce, üç ayrı Avengers takımı vardı ve bunların sadece biri, özel yetkiyle ve ABD hükümetinin emriyle çalıştı.

Ancak yeni takım için durum böyle değil. Captain America, Thor ve Iron Man, her birinin Avengers’da hepsinin bir vizyonu vardı ve daha sonra ayrıldılar, oybirliğiyle Black Panther’i yeni Avengers başkanı yapmaya karar verdiler.

Şimdi hikayeye gelelim.

Kara Panter’in, Wakanda Kralı olduğu düşünüldüğünde, bu hareket ABD hükümetinin pek hoşuna gitmez. Thaddeus “Thunderbolt” Ross, Kaptan Amerika’nın bu durumdan haberdar olmasını sağlar. Kaptan Amerika ise Ross’a, Avengers’in ABD hükümeti için çalışmadığını ve herhangi birşey yapmak için izin almaya ihtiyaçları olmadığını söyler.

Bu Ross’u zor durumda bırakır. Avengers, Amerika Birleşik Devletleri hükümetiyle çelişmektedir. Kaptan Amerika kendi yolunda yürümektedir ve hatta SHIELD bile gider. Ross bir ”ajan” çağırır ve Avengers sorununa bir çözüm bulup onları bir araya getirmesini emreder.

Bu ajan Ajan Phil Coulson’dır. Çözüm ise Squadron Supreme of America’dır.

Burada birkaç şeyi açıklığa kavuşturmak gerekiyor. İlk olarak, Coulson ölmüştü. Deadpool, onu Secret Empire’a liderlik eden şeytani Hydra Captain Amerika’nın emriyle öldürdü. Nasıl geri döndüğü ise hala bilinmiyor.

Ayrıca Squadron Supreme’i en son gördüğümüzden bu yana epey süre geçti. Bu, Squadron Supreme’in en yeni versiyonu olarak görülüyor; bu, Secret Wars olaylarına yol açan saldırıların yıktığı gerçekliğin hayatta kalan son üyelerinin oluşturduğu güçlü kahramanlardan meydana gelen bir takım.

Squadron Supreme of America

Orijinal Squadron Supreme, Roy Thomas ve John Buscema tarafından yaratıldı. Bu ekibin üyeleri hepsi aynı gerçeklikten geldi, Earth-712. Ayrıca- Hyperion (Superman), Nighthawk (Batman), Power Princess (Wonder Woman), Doctor Spectrum (Green Lantern), Whizzer (Flash) gibi DC Comics’in Adalet Ligi üyelerinin benzerleriydiler.

Avengers’ın bu konusu, Squadron Supreme’i kasten Squadron Supreme of America olarak isimlendirerek Justice League of America‘ya atıfta bulunuyor ve bu bağlantıyı yeniden kuruyor gibi görünüyor. Squadron Supreme bir zamanlar sahte Avengers ve JLA öykülerini anlatmak için kullanıldı ve Jason Aaron’ın Kış Askerleri olarak bilinen Rus süper kahraman takımında eklenmiş üçüncü rakip kadrosuyla yine bu yöne doğru gideceği görülüyor.