“GAME OF THRONES 8. Sezon” Ne Zaman Başlıyor?

Büyük bir prodüksiyon, iyi bir kadro, güzel bir senaryo. Herkes Game of Thrones 8. sezon için bekliyor.

Game of Thrones 8. sezon için önümüzdeki  yıl yani 2019’da gelecek şeklinde bir açıklama yapılmıştı. Tarih henüz net olarak söylenmemiş olsa da, Game of Thrones 8. sezon başlama zamanı konusunda bir güncelleme mevcut.

Entertainment Weekly haberine göre, HBO’nun programlardan sorumlu başkanı Casey Bloys, dizinin 2019’un ilk yarısında yayınlanacağını açıkladı. Dizinin genellikle Mart ve Nisan aylarında ortaya çıktığını görmekteyiz. Game of Thrones 8. sezon da büyük ihtimalle Mart veya Nisan 2019’da başlayacak. (Aşağıda güncelleme mevcut)

Game of Thrones’un 7. sezonu 2017’de yayınlandığında bir gecikmeye uğrayarak Nisan yerine Temmuz ayında ekranlara gelmişti. Bu sezonun sadece 6 bölüm olacağını var sayarsak, bu kez gecikme ihtimali düşük gibi. Ve insanların son sezondan çok şey beklediği ve sabırsızlandığı da açık.

Bazıları için Westeros’tan uzaklaşmak üzücü olsa da, HBO’nun yapacağı bazı spinoff serileri var. Asıl hikayeden ne kadar uzaklaşacaklarını bilmiyoruz, ancak hikaye ve tarih o kadar zengin ki, seçim yapılabilecek birçok hikaye var.

Game of Thrones 8. sezon fragmanı:

The Hollywood Reporter’ın  iddiasına göre final bölümlerin tanıtımında Akgezenlerin nereden geldikleri, Westeros’un sırrı ve Stark’ların kökeni gibi konulardan bahsedileceği ileri sürüldü

İşte, GoT’un 8. sezonuyla ilgili iddialar…

  • HBO’nun dizilerden sorumlu Başkan yardımcısı Francesca Orsi: Game of Thrones’ta kalan karakterler sırasıyla ölecek. Daha önce hiçbir oyuncu dizinin senaryosunun bu kısmını görmemişti. Okuduklarında ise her biri kendi ölümü yüzünden üzüldü. Final senaryosunda son birkaç kelime hepsini gözyaşlarına boğdu. En sonunda dizinin finali 15 dakika boyunca alkışlandı.

GoT’un yardımcı yönetmeni Jonathan Quinlan ise şunları söyledi; Kuzey İrlanda’da 55 gece üst üste çekim yaptık ve 3 ay boyunca 3 farklı mekanda yapılan çekimlerden sonra televizyon tarihinde daha önce görülmememiş bir savaş sahnesi çekimi gerçekleştirdik.

Sansa Stark’ı oynayan Sophie Turner:  “Sansa’nın içinde her zaman diğer insanların gerçekten göremediği bir savaşçı gördüm. Onun her zaman yaşadıklarından öğrenerek adapte olduğunu ve bir noktada bunların tezahür edeceğini hissettim.”

Deanerys Targanyen rolündeki Emilia Clarke: Dizinin final sezonu için 2019’a kadar neden beklememize kesinlikle değecek. Bu hem dizi ekibi hem de izleyicler için epey zor bir süreç. Fakat, son sezonun senaryosunu okudum. O kadar büyülendim ki bir an önce evden çıkmak istedim ve üç saat sonra geri döndüğümde hala okudukları sindirememiş ve  etkisinden çıkamamıştım.

Jon Snow’u canlandıran Kit Harington ise “ekiple birlikte senaryonun sonunu okuduğumda ağladım” dedi

Game of Thrones 8. sezon 2019’un ilk yarısında başlayacak.


13.11.2018 itibari ile güncelleme:

Game Of Thrones için yayınlanan yeni fragman ile 8. sezon başlama tarihi belli oldu.
Dizi Nisan 2019’da başlayacak.

https://www.youtube.com/watch?v=35zwVCUjZM4