“COMİKON İSTANBUL” Harika Konukları ve İçerikleriyle Sizlerle Olacak

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve Japon çizgi roman sanatı manga teması ağırlığı ile karşımıza çıkan Comikon İstanbul etkinliği, bu yıl “İlham Ver!” teması ile karşımızda olacak. Çizgi roman, medya ve eğitim dünyasından isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı etkinliğin ilk duyurusu aşağıda.

Yaratıcı çizim ve çizgi hikaye alanında çalışan önemli çizer, yazar ve meraklıların buluştuğu COMIKON’un ikincisi, bu yıl 28-30 Eylül tarihleri arasında yine Caddebostan Kültür Merkezi’nde!

Eğitim ve eğlenceyi hayal dünyasıyla birleştiren; 50’den fazla seminer, konferans, panel ve workshop’un yer alacağı COMIKON’un bu seneki teması ise “İlham Ver!”.

Dövüş  oyun turnuvaları, kutu-kart-FRP oyunları, Cosplay atölyeleri, K-Pop dans gösterileri, Anisong Grand Prix şarkı yarışması, anime bilgi yarışmaları, konserler, Valerian ve Manga Academy sergileri ile daha bir çok değişik etkinliğin yer alacağı organizasyon bu yıl da tıka basa dolu olacak! Bir yandan eğlenmek, bir yandan da başarılı sanatçıların konuşmalarını dinleyerek dolu dolu bir üç gün geçirmek istiyorsan seni de bekliyoruz.

Bu yıl Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor ve bir anime filminin prömiyerini yapıyoruz: “MACQUIA: Where the Promised Flower Blooms”.

Ayrıca “Miraculous: Ladybug and Chat Noir” (Mucize: Uğurböceği ve Kara Kedi) de festivale katılıyor.

Otisabi’den Yıldıray Çınar’a, Korkut Öztekin’den Devrim Kunter’e, Özgür Yıldırım’dan Hikmet Yamansavaşçılar’a, Mehmet Çağçağ’dan Tayyar Özkan’a yaratıcı çizim denince akla gelecek çok sayıda değerli konuğu ağırlıyoruz.

Diğer detaylar ve yeni duyurular için Comikon İstanbul websitesini takip edin.