SCARLETT JOHANSSON Bu Yılın EN ÇOK KAZANAN Aktrisi

Marvel yıldızı Scarlett Johansson, Ghost in the Shell yönetmeni Ruper Sander‘in yeni filmi Rub & Tug‘da transeksüel bir adam rolü alması tartışma konusu olabilir, ancak Infinity War’ın yıldızı Hollywood’un en çok kazanan kadını oldu.

Forbes’a göre, Johansson kısa bir süre önce Hollywood’un en yüksek kazanan yıldızı Emma Stone’u  tahtından indirdi ve Haziran 2017’den Haziran 2018’e kadar 40,5 milyon dolar (vergi öncesi kazanç) elde etti. Bu oldukça yüksek bir miktar. Gal Gadot, Reese Witherspoon, Jennifer Lawrence, Angelina Jolie ve Jennifer Aniston‘u içeren bir listenin en üstünde.

scarlett johansson black widow ghost ile ilgili görsel sonucu

Aktrisin ‘Marvel Sinematik Evreni’ için büyük bir başarı olan Avengers: Infinity War‘da yer aldıktan sonra bu sıraya geldiğine şüphe yok. Film sadece gişede büyük dalgalar yaratmadı, aynı zamanda hayranları ve eleştirmenleri de büyüledi. Ayrıca, Johansson da on yıldan beri Marvel ile birlikte çalışıyor ve bu yüzden oyuncu olarak fiyatının 2010’da Iron Man 2’deki MCU’daki ilk görünüşünden bu yana yükseldiği bilinmekte.

Scarlet Johansson’un sinema kariyerinden;

Scarlett Johansson, 1994 yapımlı North adlı filmle oyunculuğa başlar ve 1998 yılında Robert Redford ve Kristin Scott Thomas ile birlikte oynadığı “The Horse Whisperer” (Atlara Fısıldayan Adam) adlı filmle üne kavuşur. 2001 yılı yapımı Ghost World filmi ile birlikte tanındı.

2003 yılında Lost in Translation (Bir Konuşabilse) filmi ile Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü alırken Altın Küre’ye de aday olur . İnci Küpeli Kız filmlerinde yer aldı.

2005 yılında Ewan McGregor, Michael Bay ile The Island filmininde oynadı. Aynı yıl Woody Allen ile “Match Point” filmi ile dördüncü kez Altın Küre adaylığı elde eder. 28 Temmuz 2006’da yine bir Woody Allen filmi Scoop vizyona girer. Ardından Scarlet Johansson ünlü yönetmen Brian De Palma ile “The Black Dahlia” filminde çalışma fırsatını elde eder.

Johansson, Calvin Klein‘ın “Eternity Moment” adlı parfümünün reklamlarında oynadı. 2005 yılında Louis Vuitton‘ın mankeni oldu. Şubat 2006 da “Vanity Fair” dergisinin kapağında Scarlett Johansson, Keira Knightley ile birlikte çıplak poz verdi. 2006 yılında Esquire dergisi ve FHM dergisi tarafından “Yaşayan En Seksi Kadın” seçilerek FHM dergisinin Mayıs kapağında yer aldı. 2006 yılında Reebok ile sözleşme imzalayarak reklamlarında yer aldı.