MARVEL SNAP İlk Haftasında 2 Milyon Dolar Kazandı

Bir habere göre Marvel Snap, piyasaya sürüldükten sonraki ilk hafta içinde 5,3 milyon kez indirildi ve 2 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Haberin resmi satış verilerinden ziyade kendi ölçümlerine dayandığını başta belirtelim.

Appmagic ve Sensor Tower’ın verilerini kullanan mobilegamer.biz‘in haberine göre Marvel Snap, ABD ve Kanada’da App Store’un bir numaralı oyunu. Avrupa’da ise listelerin başında ya da yakınında yer alıyor. Oyun Çin’de mevcut değil, ancak Kore’de altıncı ve Japonya’da yedinci sırada yer alıyor. Google Play’de ise Marvel Snap Kanada, Fransa, Almanya, İngiltere ve İtalya’da bir numara. ABD’de ikinci, Avustralya’da üçüncü, Japonya’da dördüncü ve Kore’de beşinci sırada.

marvel snap oyun içi görüntü

Bu veriler onu ilk haftasında diğer devasa oyunlarla rekabete sokuyor. Örneğin Diablo Immortal, 6,1 milyon indirmeden 11,5 milyon dolar kazandı, ancak yaklaşık sekiz hafta içinde 100 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Tower of Fantasy 2,1 milyon indirmeden 8,7 milyon dolar, Apex Legends Mobile ise 10 milyon indirmeden 3,6 milyon dolar kazandı.

Marvel Snap en çok ABD’den kazanç sağladı

ABD’li kullanıcılar 1,2 milyon dolarla oyunda en çok şey satın alan ve 1,3 milyon dolarla en çok indiren kullanıcılar oldu. Gelir açısından Filipinler ikinci sırada (186 bin $), ardından Kore (142 bin $), Avustralya (141 bin $) ve Japonya (133 bin $) geliyor. İndirmelerde ise Brezilya ikinci (433 bin), ardından İtalya (342 bin), Endonezya (325 bin) ve Tayland (256 bin) geliyor. App Store’un 1,5 milyon indirmesine karşılık Google Play 3,8 milyon indirmeye sahip. Ancak App Store üzerinden 1,3 milyon dolar gelir elde edilirken Google Play üzerinden 737 bin dolar gelir elde edildi.

Eleştirmen Steve Watts, “Oyun ince ayarlanmış, iyi tasarlanmış ve o kadar kolay anlaşılabilir ki elinizden bırakmak zor.” dedi.

Siz Marvel Snap’i indirip oynadınız mı? Düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.