Mükemmel TV Dizisi Olabilecek 10 Çizgi Roman

Gerçek şu ki, TV ve diğer yayın kuruluşları çizgi romanları seviyor. iZombie, Daredevil, Flash, Gotham…. Ama henüz ekrana taşımadıkları ve tv dizisi olmak için tabiri caizse ağlayan çizgi romanlar var. Kotaku bunlardan 10 tanesini derlemiş.

Listedeki çizgi romanların ortak birkaç noktası var: Henüz büyük film serileri yapılmamış ya da bir diziye taşınmamışlar. Veya hazırlık aşamasındalar. Ayrıca karakterler ve sahneler oldukça gerçekçi yani uyarlaması için fazlaca bir uğraşa gerek yok. İşte o liste:

  1. She-Hulk

she hulk

Çok fazla görsel efekt gerektirenlerden biri ama şunu da unutmamak gerekir ki bir süre önce Incredible Hulk için TV şovu yapmayı ciddi şekilde denemişlerdi ve Bruce’un kuzenine şans verebileceklerini düşünmek delice olmaz. Hele de bu yapım, Dan Slott’ın karakterin erken dönemlerini ele aldığı bölümler üzerine kurulursa, açıkçası tadından yenmez. Jennifer Walters gama ışınlarına maruz kalmış bir diğer sert karakter ama aynı zamanda süper kötüleri savunan bir avukat. Süper güçlerle donatılmış bir L.A. Kanunu neden olmasın?

  1. Morning Glories

9. Morning Glories

Bu çizgi roman, kötü sırlar – büyülü ve doğaüstü tuhaflıklar da dahil- saklayan bir hazırlık okulundaki süper zeki öğrencileri konu alıyor ve tam anlamıyla TV şovu olmak için bağırıyor. Hatta Lost’un bir benzeri olması için hazırlandı. Dürüstçe bu konudaki tek kuşku, sevilen ve birkaç yıl önce biten, okuldaki kötülükleri anlatan Tower Prep ile benzer yönleri olması.

  1. Black Hole

8. Black Hole

Bu listede bulunan, film yapım aşamasında olan birkaç çizgi romandan biri ama beklentiler bunun yerine bir Tv şovu olması yönünde. Görsel efektleri açısından düşük bütçeli olamayacağı kesin ama Showtime ya da HBO bunu kolaylıkla serileştirebilir. Black Hole’da tuhaf bir virüs kuzeybatıdaki çocukları enfekte ediyor ve bir çocuğun her zaman doğruyu söyleyen ikinci bir ağzı olması gibi, tuhaf mutasyonlara sebep oluyor.

  1. The Unwritten

7. The Unwritten

Vertigo’nun Fables çizgi romanı görünüşe göre film olacak ama bu çizgi roman, babasının kendisini, romanlarındaki büyücü çocuk olarak kullandığı bir adam hakkında ve bu da dizi olmak için gerçekten güzel bir konu. Tom Taylor, ün ve şöhretle mücadele ederken insanlar da bu fantastik karakterle tanışmak için can atarlar ama karakterin gerçek hayattaki esin kaynağını gördüklerinde hayal kırıklığına uğrarlar. Bu arada Tom’un babasının romanlarındaki fantaziler gerçek hayata akmaya başlar ve Tom, farkında olduğundan daha fazla bu karakterle bağlantısı olduğunu düşünmeye başlar.

  1. Kurt Busiek’s Astro City

6. Kurt Busiek’s Astro City

Seçtiğiniz hikayeye bağlı olarak büyük bütçeli olabilecek projelerden bir diğeri ama  Astro City’nin en iyi hikayelerinden bir çoğu, arka planda süper kahramanların olduğu, kendi hayatını yaşayan sıradan birinin hayatı üzerine kurulu. Ya da büyük  şehirde günlük hayatın yanı sıra, dev robotlar ve canavarlarla mücadele eden süper kahramanları konu alıyor. Tıpkı Marvel’in  Busiek hikayelerindeki gibi eşsiz şekilde, dünyaya düşmüş süper kahraman modasına uygun. Tv serisi olmak için mükemmel bir proje.

  1. The Punisher

5. The Punisher

Marvel’in, bazen haydutları fırlatan bazen ayıları yumruklayan eşkiyası Punisher hakkında 3 tane film yapıldı. Ama Punisher  bir Tv serisine daha çok yakışır. Pekii, Daredevil’da görünmesi sayılır mı? Eğer solo devam edecekse Punisher’ın dünyası Green Arrow ile benzerlik gösteriyor; bir kostümleri var ama süper güçleri yok ve bazı süper bilimle alakalı şeyler dışında genellikle normal insanlarla yüzleşiyorlar. Punisher, uzun zamandır beklenen huysuz anti kahraman olabilir.  Ve zaten Punisher’ın dizisi başlayacağı haberi de geçtiğimiz haftalarda duyuruldu

  1. Y: The Last Man

4. The Last Man

Bir noktada film olması beklenen ama Tv serisi olması çok çok daha uygun olacak  diğer projelerden biri. Y: The Last Man’de, gizemli bir yıkım, Yorick ve onun evcil maymunu Ampersand dışında tüm erkekleri yok eder. Bu bir çeşit kıyamet sonrası dünyadır ve kadınların içinde erkek olmadan dünyayı yeniden inşa etmesine dair etkileyici bir  politik çalışma olacaktır.

  1. Preacher

3. Preacher

Bu da Showtime ya da  HBO projesi olması gereken çizgi romanlardan biri. Konusunda bir vaiz, sesini kullanarak insanlar üzerinde kontrol sağlayabiliyor ve İrlandalı bir vampir ve onun eski kız arkadaşıyla bir takım oluşturarak Tanrıyı bulmaya çalışıyor. Neredeyse zaten bir Tv dizisi olmak için yazılmış. Güncelleme: Biz çeviriyi yaparken, listeyi hazırlayan arkadaş bunun zaten bir TV serisi yapıldığını farkederek güncellemiş.  Meraklısına not: Dizi Amerika’da bugün gösterime giriyor.

  1. Secret Six

2. Secret SixSecret Six’te, DC Evreni’nin büyük kötü kahramanları bir soygun için takım oluşturuyorlar. Takımda hangi karakterlerin olacağına bağlı olarak görsel efekt gerektirebilir ama üyelerin bir çoğu insana benziyorlar. Aksiyon ve özel efekt gereksinimleri düşünüldüğünde  Arrow seviyesinde bir dizi olur. Bu karakterler kötü ama uzayda tanrılarla savaşmıyorlar, dünyadan birşeyler çalıyorlar. Onların karışık ve yoğun duygusal hayatları güzel bir dizi olacaktır. Doğru ellerde, en iyi dizi bile olabilir.

  1. Ex Machina

1. Ex Machina

Tv serisi olmak için en uygun olanı değil ayrıca  Y: The Last Man’in yaratıcısı Brian K. Vaughan tarafından yaratılan bir çizgi roman. Hikaye, eski bir süperkahramanın New York Belediye Başkanı olmasıyla, politikayı ve süper güçlerle çevrili bir derinliği mükemmel şekilde harmanlıyor.