#DisneyInvestorDay Kapsamında Açıklanan Tüm MARVEL Haberleri: Fragmanlar, Posterler, Yeni Diziler

Son günlerde çıkan pek çok Spider-Man 3 haberi ile gündemde olan Marvel, neredeyse bir yıllık haberi tek bir gecede izleyicilerine sundu. Disney Yatırımcılar Günü kapsamında gerçekleşen etkinlikte sadece Marvel değil, Star Wars da dahil daha birçok yapım hakkında da bir sürü haber vardı ama onlar bu yazının konusu değil. Lafı daha fazla uzatmadan Marvel Sinematik Evreni’nin 4. fazı ve sonrası hakkındaki gelişmeleri size madde madde sunalım:

#1 FANTASTIC FOUR filmi geliyor. Marvel çizgi romanlarının ilk süper kahraman ailesini sonunda diğer Marvel kahramanlarıyla birlikte MCU içinde görme şansımız olacak. Filmin yönetmeninin MCU’nun Spider-Man filmlerinin yönetmeni Jon Watts olduğu açıklandı. Yapım hakkında henüz daha fazla bilgimiz yok.

#2 ANT-MAN ve WASP serisinin üçüncü filminin adı belli oldu: ANT-MAN AND THE WASP: QUANTUMANIA. Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas ve Michelle Pfeiffer hepsi rollerine dönecek. Filmin düşmanı Kang the Conqueror olacak ve bu rolde Jonathan Majors’u izleyeceğiz. Ant-Man’in kızı Cassie Lang rolünde ise Kathryn Newton yer alacak. Serinin ilk iki filminin yönetmeni Payton Reed yine kamera arkasında olacak.

#3 SHANG-CHI AND THE LEGEND OF THE TEN RINGS filminin vizyon tarihi 9 Temmuz 2021. Filmden pek çok cast haberi geldi.

#4 CAPTAIN MARVEL 2‘nin vizyon tarihi belli oldu: 11 Kasım 2022. Brie Larson, Carol Danvers rolünde dönecek. Ms. Marvel dizisinin başrolü Iman Vellani ve WandaVision’da Monica Rambeau olarak izleyeceğimiz Teyonah Parris serinin ikinci filminde yer alacak. Yeni filmin yönetmeni ise Nia DaCosta olacak.

#5 SHE-HULK dizisinin başrolünün Tatiana Maslany olacağı kesinleşti. Dizide aynı zamanda Mark Ruffalo‘nun Hulk’ını da göreceğiz. The Incredible Hulk filminin Abomination’ını Tim Roth role dönecek.

#6 SECRET INVASION dizisi geliyor. Marvel’ın en popüler çizgi roman hikayelerinden biri olan Gizli İstila, MCU’da dizi olarak karşımıza çıkacak. Büyük ve önemli bir olay olması dolasıyla filmlere konu olabileceğini düşündüğümüz yapımın başrollerinde Samuel L. Jackson’ın Nick Fury karakteri ve ilk Captain Marvel filminde Talos olarak izlediğimiz Ben Mendelsohn olacak.

#7 IRONHEART dizisi geliyor. Marvel çizgi romanlarında Tony Stark ile bağlantılı karakterlerden biri olan Riri Williams’ın hikayesini izleyeceğiz. Tony Stark’tan sonra en gelişmiş zırhı yapan Riri’yi Dominique Thorne canlandıracak.

#8 ARMOR WARS dizisi geliyor. Yine Iron Man ile yakından bağlantılı bir karakter olan James Rhodes yani War Machine zırhının sahibinin ”Tony’nin teknolojisi yanlış ellere geçerse ne olur?” konulu dizisine Don Cheadle rolünü canlandırmak üzere dönecek.

#9 I AM GROOT dizisi geliyor. Herkesin favorisi küçük ağaç Baby Groot kısa hikayeleri ile diğer tüm MCU dizileri gibi Disney Plus platformunda olacak.

#10 THE GUARDIANS OF THE GALAXY: HOLIDAY SPECIAL geliyor. Herkes GotG vol. 3’e dair bir haber beklerken Marvel ve James Gunn beklenmedik yepyeni bir proje ile karşımıza çıktı. 2022’nin tatil sezonu için hazırlanan Tatil Özel, 2023’teki yeni Guardians filminden önce gelecek.

#11 THOR: LOVE AND THUNDER‘dan çok heyecan verici bir cast haberi kesinleşti: Christian Bale filmde yer alacak ve Gorr the God Butcher karakterine hayat verecek. Film 6 Mayıs 2022‘de geliyor. Chris Hemsworth, Natalie Portman ve Tessa Thompson rollerini canlandırmak üzere dönecek. Film Jason Aaron’ın The Mighty Thor serisinden uyarlanacak. MCU’da bir süredir yok sayılan Jaimie Alexander’ın Lady Sif karakteri role dönecek.

#12 MOON KNIGHT dizisine dair geçtiğimiz günlerde Oscar Isaac‘in dizinin başrolü olacağına dair bir haber gelse de bu etkinlikte buna dair bir şey söylenmedi. Dizinin yönetmen koltuğunda Mohamed Diab oturacak.

#13 HAWKEYE dizisinde Fanzade’nin sosyal medya hesaplarından set fotoğraflarını günlerdir paylaştığımız üzere Hailee Steinfeld, Kate Bishop olarak karşımıza çıkacak. Matt Fraction ve David Aja’nın yaratıcısı olduğu Hawkeye serisinden uyarlanan dizide ilk kez bir Daredevil çizgi romanında gördüğümüz Maya Lopez ya da bilinen adıyla Echo da yer alacak, karakteri Alaqua Cox canlandıracak. Jeremy Renner rolüne dönecek. Dizi 2021’in sonlarında gelecek.

#14 BLACK PANTHER 2‘de Chadwick Boseman‘ın yerine yeni bir Kara Panter cast edilmeyecek. Film 8 Temmuz 2022‘de gelecek.

ŞİMDİ SIRADA FRAGMANLAR VE POSTERLER VAR.

WANDAVISION‘dan yeni bir fragman paylaşıldı.

THE FALCON AND THE WINTER SOLDIER dizisinden ilk fragman yayımlandı.

LOKI dizisinden ilk fragman geldi!

Loki fragmanı üzerine biraz konuşmamız gerekirse gözden kaçabilecek bazı detaylara bakabiliriz. Endgame sahnelerinden sonra çöl tarzı bir yere düştüğünü gördüğümüz Loki’nin bu sahnesi ilk Iron Man filminde Tony ilk zırhını mağaradan kaçmak için kullandıktan sonraki yere çakılma sahnesine bir göz kırpma gibi. Logosunu karakterlerine göre özelleştiren Marvel Studios’un Loki için yeşil bir ton tercih ettiğini ve L, O, K, I harflerini logonun etrafına dağıttığını görüyoruz. Elinde fener tutan kapşonlu figür muhtemelen dizide Loki’nin başına bela olacak kötü karakter. Fragmanın en can alıcı noktalarından birinde Black Widow olduğunu düşündüğümüz oturan bir figür görüyoruz, hemen ardından gelen sahnede ise yıkılmış bir New York silüeti. Bunlar muhtemelen alternatif zaman çizgilerinde ana evrendeki olaylar daha farklı gelişseydi karşımıza çıkabilecek olan görüntüler. Bunların ardından fragman yaşanmış ve gizemi çözülememiş gerçek bir olaya gönderme yapıyor: D.B. Cooper isimli uçak korsanı 1971’de bir uçak kaçırıyor, fidye talebi yerine geldikten sonra ise paraşütle uçaktan atlıyor ve kendisini bir daha gören olmuyor. Fragman bu olayın sebebi olarak Bifrost’un Loki’yi çekmesini gösteriyor bize. Loki’nin bu atlayıştan önce kardeşine seslenmesi Thor’un da dizide olup olmayacağı sorularını aklımıza getiriyor. Logo sekansından sonraki sahne ise Loki’nin çizgi romanlarda Amerikan başkanlığı için yarıştığı hikayeye ve oradaki görünüşüne bir gönderme.

WHAT IF…? dizisine ilk bakış!

MS. MARVEL dizisine bir özel bakış videosu yayımlandı.

The Falcon and the Winter Soldier posteri ve yeni WandaVision posteri:

Evet, art arda bomba haberlerin verildiği geceden Marvel’a dair gelişmeler bunlardı. Sizin en çok heyecanlandığınız yapım hangisi? Sizce X-Men evrene ne zaman dahil olacak? Yorumlarda görüşlerinizi bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.