Superman’in Sorunları Super League’de de Devam Ediyor

Superman #51 hakkında spoiler içermektedir!

DC, Superman #51’in sayfalarında  “Super League” geçişini başlattı ve görünen o ki bu hikaye çizgi romanda büyük değişikliklere sebep olacak. İşte IGN tarafından yapılan derleme.

“Super League” geçişi, Superman, Action Comics, Superman/Wonder Woman ve Batman/Superman ile bağlantılı olacak. DC daha önceden hikayenin, Superman’in Vandal Savage ile çatışması sonucu yeni bir takım ortaya koymasını ve Superman #50’de güçlerinin geri gelmesini kapsayacağını açıklamıştı ama Superman’in neden yeni bir takıma ihtiyaç duyduğunu açıklamamıştı. Sayının ilk sayfasında bu konu netliğe kavuşuyor.

superman 2

Yazar Pete Tomasi  bu konuyu şöyle açıklıyor: “Savage Dawn”  geçişinde, Justice League’teki “Darkseid War” hikayesinde ve Justice League of America’da Superman’in vücudu gördüğü işkencelere daha fazla dayanamamıştı. Güçleri belki gelir ama gelecek Clark Kent için oldukça acımasız görünüyor.’’

superman 3

Normalde DC’nin Superman’i öldürmesi fikri üzerinde fazla düşünmeyiz ama   “Super League”’in, New 52’deki Superman ile New-52 öncesi Superman’inin ilk karşılaşmasını kapsayacak olması buna değer. Diğer  Superman, geçen seneki Convergence hikayesinin bir sonucu olarak karısı  Lois Lane  ve genç oğulları Jonathan ile  DC Evrenine  geçiş yaptı. DC’nin son Rebirth duyurusu sayesinde,bu yaz, New 52 öncesi Superman’in kitaplarda önemli bir rolü olacağını biliyoruz.

superman 4

Bu sayıda ayrıca yaklaşan New Super-Man serisinin yıldızı Kenji Kong’u da görebiliriz. Alt konuda Çinli bir kadın, Fortress of Solitude laboratuvarına sızıp bilgileri çalar ve gizemli test objesini kendi laboratuvarına götürür. Daha sonra aynı gizemli test objesi Minnesota’nın göbeğinde ortaya çıkar ve Superman olduğunu iddia eder.