Yeni SPIDER-MAN Kostümü ve ONE MORE DAY Anlaşması

Spoiler içermektedir!

Joe Kelly ve  Ed McGuinness, bu haftanın Spider-Man / Deadpool #8’inde Spider-Man’in gardırobundan yeni bir kostüm tanıttılar. Yeni SPIDER-MAN kostümü, biraz Kaine‘in son Scarlet Spider takımından biraz da klasik siyah kostüm tasarımından etkilenen kostümü Parker ölümünden sonra benimsiyor ve kendisi gibi davranan kişiyi bulmak için ölümden dönüyor.

Parker kostümü yeni kötü karakter Patient Zero ile alakası olan bu kişiye karşı, Deadpool ile ekip oluşturmak için giyiyor.

SPIDER-MAN Kostümü

Serinin en ilgi çekici yanı ise  yadsınamaz şekilde Mephisto ile olan  “One More Day” anlaşmasını yavaş yavaş irdeliyor olması. Bu anlaşmaya göre eğer geri gelip Aunt May’in hayatını kurtarırsa bunun bedeli Peter Parker ve Mary Jane Watson arasındaki evlilik olacaktır.

Seride Spider-Man’in kısa ölümü onu diğer yaşamda  Mephisto’ya karşı korunmasız bırakır. Deadpool’un Peter ‘ı çabucak yeniden canlandırmasına rağmen, Peter’ın hafızasında Mephisto’ya dair “One More Day” anlaşmasının ip uçlarını taşıyan yanlış anılar oluşur.

Deadpool hızlı oyna ve kaybet sürekliliğiyle bilinse de Spider-Man / Deadpool, Wade’in Shiklah ile evliliği ve Peter’ın Fortune 500 CEO’su olarak başarısını korumak için dikkatli davranacakladır.