VENOM: SPACE KNIGHT Marvel ve Wounded Warrior Ortaklığı

Marvel, kar amacı gütmeyen organizasyon Wounded Warrior Project ile yeni bir ortaklığı olduğunu duyurdu. Flash Thompson’ın hayatından önemli bir bölümün,vazgeçtiği simbiyotik kostümü ve yeni protez bacaklarının anlatılacağı ortaklık, Venom: Space Knight’ın yeni konusu olarak bu hafta duyuruldu.

Marvel’den alınan bilgiye göre yazar Robbie Thompson, Flash’ın rehabilitasyonunu ve gün be gün mücadelesini en doğru şekilde aktarabilmek için ampüte Dan Nevins’ten ve WWR sözcüsünden danışmanlık almış. Marvel’in basın toplantısında Thompson:

“Venom: Space Knight’ı yazarken, Wounded Warrior Project ile çalışmak paha biçilemez bir deneyimdi. Dan Nevins’in sezgileri,cömertliği ve samimi hareketleri,kitap için daha gerçekçi bir karakter ve hikaye yaratmamızı sağladı. Sürekli yardımları ve rehberlikleri için onlara ömrüm boyunca minnettar olacağım” dedi.

Venom: Space Knight #3’te başlayacak hikayeyi Thompson yazdı ve kitabın çizimlerini Ariel Olivetti yaptı.

VENOM: SPACE KNIGHT  Hikayesi:

Flash karakteri Irak’ta hizmet ederken bacaklarını kaybedier. Bu durum onun, Venom simbiyotik ile bağlanmasına ve Amerika’ya Agent Venom olarak hizmet etmeye başlamasına yol açar. O günlerde Flash, Guardians of the Galaxy’nin bir üyesi olarak hizmet etmektedir ta ki Venom: Space Knight onun solo maceralarını Marvel Evreni’ne taşıyana dek.