NYCC 2015’ten En Önemli 10 Duyuru

NYCC, Amerika’da çizgi roman alanında yapılan en büyük kongre ve şirketlerin burada geleceğe dair planlarını duyurması için muhteşem bir fırsat.

İşte NYCC 2015’in en önemli 10 duyurusu:

Iron Fist

JerynHogarth10

Marvel Jessica Jones’un Netflix dizisi olacağını duyurduğundan beri Carrie Ann Moss’un rolü netleşmemişti. Marvel TV’nin başkanı Jeph Loeb  Marvel’in Netflix panelinde Moss’un, Iron Fist’in avukatı ve sırdaşı olarak Jeryn Hogarth’ın kadın versiyonunu oynayabileceğini duyurdu.

T.H.U.N.D.E.R. Agents & Avatar

Thunder-Agents-9

NYCC 2015’te iki farklı serinin, bir çizgi romanın film olarak,bir filmin de çizgi roman olarak döneceği de açığa çıktı.

Bunlardan ilki ve Michael Uslan’ın büyük haberi, T.H.U.N.D.E.R. Agents’ın film ve Tv projesi olarak karşımıza çıkacak olması.

Diğer haber ise, Dark Horse’un Avatar filmini çizgi roman yapacak olması.

Yeni BATMAN/SUPERMAN Takımı

batman superman team

Tom Taylor ve Robinson Rocha,Batman ve Superman’in uzak geçmişini kaleme alacaklar, onların arkadaşlıklarını ve ortaklıklarını sorgulayacaklar.

SPIDER-WOMEN

spider woman

Marvel, ‘Örümcek Kadınlar’ı konu alacak bir geçiş serisi yapmayı planladığını açıkladı. Hikaye, Silk ve Drew’un Spider-Gwen’in gerçekliğini ziyaret etmeleriyle kendi tıpatıp benzerleriyle karşılaşmaları ve bundan sonraki olayları anlatıyor. Serinin 2016 yılının başlarında okuyucuyla buluşması planlanıyor.

Micronauts/ROM

micronauts

Marvel Comics, 70 ve 80’li yıllarda Rom the Space Knight ve Micronauts’u yayınlamıştı. Rom’u, Christos Gage ve Chris Ryall yeniden yazacak, çizimlerini ise David Messina ve Paolo Villamelli yapacak. Micronauts’u da Cullen Bunn yazacak, çizimlerini ise David Baldeon üstlenecek. İki kitap da 2016’da Free Comic Book Day’de okuyucuyla buluşacak.

AVENGERS: STANDOFF!

AVENGERS STANDOFF!

Captain America’nın 75.yıl kutlamaları sırasında duyurulan Avangers: Standoff 2016’da Marvel comics tarafından çıkarılacak. Nick Spencer’ın yazacağı hikayede Avengers’in küçük bir kasabadaki karanlık sırları fark etmesinden sonraki olaylar anlatılacak.

JESSICA JONES

JESSICA JONES

NYCC 2015’in en büyük sürprizlerinden biri de Jessica Jones’un ilk bölümünün kesintisiz olarak gösterilmiş olması. Krysten Ritter’in Jessica Jones olarak çarpıcı performansı yüksek not aldı.

Capullo Batman’e Ara Verip Mark Millar ile Proje Yapacak

CAPULLO Off Batman

Batman’in yazarlarından Scott Snyder, ortağı Greg Capullo’nun Batman #51’den sonra ara vereceğini duyurdu. Capullo bu planlanmış mola esnasında Mark Millar ile kendi projesini hayata geçirecek. Bu sırada Snyder ise Batman’i tek başına devam ettirecek.

ANT-MAN & WASP

ANT-MAN & WASP

Marvel, Antman’in devam filmi Ant-Man and the Wasp’ı 6 Temmuz 2018 için çekmeye hazırlanıyor. Black Panther filminin tarihi 16 Şubat 2018, Captain Marvel filminin tarihi ise 8 Mart 2019 olarak belirlendi.

DARK KNIGHT

Before DARK KNIGHT RETURNS

DC’nin “Heroes to the Core” panelinde açıklandığına göre Frank Miller’s Dark Knight’ının devamı niteliğinde  ismi açıklanmayan bir “öncesi” hikaye Şubat ayında raflardaki yerini alacak.