Millar ve Romita’dan Gelen Yeni Kick-Ass, Siyahi Bir Kadın Olacak

Mark Millar ve John Romita Jr., yeni Kick-Ass serisiyle dönüyorlar ama ana karakter  Dave Lizewski yerine siyah, bayan bir karakter getiriyorlar.

Hollywood Reporter aracılığıyla duyurulan Kick-Ass: The New Girl’de süper kahraman rolünü ismi henüz açıklanmayan bir karakter üstlenecek. Serinin Ocak ayında başlaması ve aylık olarak çıkması planlandı. Millar konuyla ilgili:

“Çizgi romanlar genellikle 30’larındaki beyaz erkekler üzerine kurulu ve popüler kültüre hitap ediyor. 30’larındaki sarışın beyaz erkeklerin bir film izlediklerinde ya da bir çizgi romanı ellerine aldıklarında kendilerini yetersiz hissettiklerini sanmıyorum. Bir yazar olarak, daha yaşlı, daha genç, bayan ya da Afro-Amerikan karakter bana daha çekici geliyor çünkü karakter oldukça eşsiz olacak ve neredeyse 80 yıllık süper kahraman tarihinde şimdiye dek denenmemiş bir hikayenin kapılarını açacak. Bu kadın Kick-Ass’e tamamen farklı bir bakış açısı getirecek.”

THR’a göre yeni seri öncekilerden farklı bir şehirde geçecek ve yeni destek ekibi içerecek.

Yeni Kick-Ass

Romita Jr., Millar ile çalışmaya, DC’nin Superman’inde ve gelecek All-Star Batman’de çalıştıktan sonra tekrar devam ediyor. Millar,  Romita’nın kendisiyle Kick-Ass’de  3 yıllığına çalışmak için anlaşmaya vardığını kendisinin de zaten 3 yıl yazmayı planladığını söylüyor.

Millar sözlerine şu şekilde devam ediyor:

Kick-Ass, tıpkı, yeni bir yüzün ya da yeni bir durumun ortaya çıktığı ve birdenbire heyecan verici olan  James Bond ya da Doctor Who gibi. Her dört ciltte ben maskenin altında farklı bir yüz istiyorum. Bazen tek bir konu bir cilt boyunca sürebilir. Kick-Ass’i gerçekten özledim. Oldukça eğlenceli bir kitaptı çünkü güçleri, alet-edevatı olmayan, yeterince zorlanmadan pek de iyi olmayan bir çocuk hakkındaydı. İlk 5 yılımızda iki filmimiz, bir oyunumuz oldu ve devam ediyor. 3 yıldır Johnny ve ben konsepti özlüyoruz. Fantastik öğeler içeren, uzayla ilgili ve yüksek bütçeli süper kahramanları yazdıktan sonra nihayet ayağımızın yere değmesi iyi bir şey. Yazarken çok eğleniyorum.’’

Ocak ayında Yeni Kick-Ass serisi Kick-Ass: The New Girl‘ün yanı sıra Millar ve Rafael Albuquerque’nin birlikte çalışacağı Hit-Girl de çıkacak. İkili daha önce Huck serisinde birlikte çalışmışlardı. Ayrıca Albuquerque şu anda DC’nin Batgirl’ünü iziyor.

hit girl comics