Marvel, GWENPOOL’u Nisan’da Serileştiriyor

Entertainment Weekly’nin yeni duyurduğu habere göre Gwenpool karakteri Nisan 2016’da kendi hikaye serisine kavuşuyor. Chris Bachalo‘nun yarattığı karakterin hikayesini, yazar Christopher Hastings ve sanat ekibi Gurihiru, The Unbelievable Gwenpool adıyla yayımlayacak. Gwen karakterini ilk olarak Howard the Duck‘ta gördük ve hemen arkasından Gwenpool Holiday Special geldi.Bu seride ise Gwenpool’ün kökenleri detaylıca irdelenecek.

gwenppol

Christopher Hastings, Gwenpool’u şu şekilde anlatıyor:

“Gwenpool‘un tüm sorunu, kendisinin dünyadan – Marvel evreninde kurgusal olarak bilinen bir çeşit gerçek dünyadan-olduğunu iddia etmesi. Ve seri onun hiç bir önemi olmayan bu kurgusal dünyada olduğuna inanması etrafında dönüyor. Tanıdığı herkes bir şekilde hayata geri dönüyor ve bu durum onun bir video oyununda yaşadığını hissettiriyor.”

Bu yılın başlarında “Gwen Stacy” teması işlenen çeşitli kapaklar duyurulmuştu fakat karakter son olarak Holiday Special’da, Gwen Stacy’den tamamen bağımsız ve farklı bir şekilde Gwen Poole adıyla yeni bir karakter olarak işlendi .

Yazar Hastings, Gwenpool’un bir kapakta görülmesinin ardından cosplay camiasından gördüğü yoğun ilgi üzerine serileşmesine karar verildiğini söylüyor:

“Editör Jordan White, Hadi bir arama yap ve ne kadar çok insanın bizim henüz çizgi romanlaştırmadığımız bir karakter gibi giyindiğini gör. Howard The Duck‘a gönderme yaparak karaktere  yeni yıla özel tanıtım yapalım dedi.Bu yüzden seri hızlıca şekillendi. Ama The Unbelievable Gwenpool cosplay popülaritesi üzerinden para kazanmak için yapılan bir iş değil.Bu kısa 10 sayfalık çizgi romanı oluştururken gerçekten zor kararlar aldık. Karakterin keşfedilecek çok yönü var”

The Unbelievable Gwenpool Nisan 2016’da yayınlanacak.