MARVEL CIVIL WAR II: Önemli Bir Süper Kahraman Ölecek

CIVIL WAR 2

Civil War II‘nin özetinin yayınlanmasıyla üzücü olarak, önemli karakterlerden birinin öleceği öğrenildi.

50 kişilik şüpheli bir grup karakter Manhattan’daki bir konferans odasında, önemli bir Marvel kahramanının ölümü hakkında gizlice görüştüler. Doctor Doom ve  Green Goblin şeytani planlarında sürekli başarısız olurken, bu grup başarılı olacak ve kurbanlarını öldürecekler. Bu, Marvel çizgi romanlarının ve filmlerinin fanlarını kesinlikle şok edecek. Bu konu, sınırlı sayıda yazarın ve editörün bildiği çok gizli bir konuydu. Gözlemlemek için sadece Daily News’ten bir gazeteci davet edilmişti ki o da okuyuculara 6 aydan önce spoiler vermemesi konusunda sertçe uyarılmıştı.

Axel Alonso ve Brian Michael Bendis‘i gözlemleyen Daily News , Bendis and Alonso’nun uzun süren hararetli tartışmalar sonunda bir “evreka” anı yaşadığını ve   kurban edecek bir süper kahraman ve onu öldürecek iyi bir aday bulduklarını ve bu fikrin herkes tarafından beğenildiğini aktardı.

Daily News’e göre All New, All Different Civil War hikaye özeti:

Civil War II

Marvel Civil War II Konusu:

“Yüksek doğruluk derecesiyle gelecekteki olayları tahmin etme yeteneği olan gizemli bir Marvel kahramanı, dünyayı uyarmak amacıyla gelir. Bu öngörü, bu bilgiden nasıl yararlanacakları konusunda Marvel kahramanlarını ikiye böler. Captain Marvel, bu suçlar ve saldırılar gerçekleşmeden önce fail olacak kişileri cezalandırmak ister, Iron Man ise suç oluşmadan önce cezalandırmanın doğru olmadığını savunur.”