Green Arrow Rebirth #1 Çok Sattı, İkinci Baskıya Gidiyor

ComicBook.com‘un haberine göre, Green Arrow Rebirth #1, yaklaşık  100bin kopya satmasının ardından 2. baskıya gidiyor.

Serinin yazarı Ben Percy, kendisine yöneltilen, bunun olabilirliği ile ilgili soruya sosyal medya üzerinden, ’’Yayıncının 90bin üzerinde kopya sattığına inanıyorum.’’ diye cevap verdi. DC bu rakamları özel olarak doğrulamadı ama eğer doğruysa bu, yayınlanan sayıyı  Green Arrow’un en çok satan sayısı yapıyor. Karşılaştırma olarak 2011 yılında New 52’nin başlangıcında satışa çıkan Green Arrow #1, yaklaşık 56bin kopya satmıştı.

Yeniden basımın kapak resminde bir değişiklik yapılmayacak ama Rebirth afişinin üstündeki mavi kısım ikinci baskı için kırmızı olarak değiştirilecek.

Arrow’un eşinin kitapta olup olmayacağıyla ilgili sorulan soruya Percy şu şekilde yanıt verdi:

“Green Arrow’u, #41. sayıda aldığımda istediğim şeylerden biri seride Canary’nin yer bulmasıydı. Rebirth ile bu şansı yakaladığım için oldukça memnunum çünkü karakteri derhal konuya dahil etme iznim yoktu ama bu zamanın geleceğini ümit ediyordum. Bu yüzden Oliver’ı farklı ilişkiler içinde döndürüp durdum ki Black Canary mücadeleye döndüğünde bunun bir anlamı olsun. Okuyucu bunun, Oliver’ın özlemi olduğunu anlayacaktır. Bu karakter onun hayatındaki boşluğu dolduracaktır. Başlangıçta araları bozuktu ama daha sonra takım olarak farklılıklarının üstesinden geldiler ve bu, umuyorum ki, romantik olarak cazip olduğu kadar maceraperest bir ilişki olur. Daha fazla ayrıntı veremem.’’

İkinci baskı için kesin bir tarih belli olmamakla birlikte Temmuz’un ilk haftası olası bir tarih gibi görünüyor.