TMNT: Last Ronin – Üç Ninja Kaplumbağa Öldü, Son Kardeş İntikam Peşinde

IDW tarafından yayınlanan TMNT: Last Ronin ‘in ilk sayısı satışa sunuldu. Yazının bundan sonrası ilgili sayı hakkında spoiler içermektedir!

TMNT: Last Ronin’in ilk sayısı hayatta kalan son Ninja Kaplumbağa’yı ortaya çıkarıyor.

Kevin Eastman, Peter Laird, Tom Waltz, Esau Escorza, Isaac Escorza, Ben Bishop, Samuel Plata, Luis Antonio ve Shawn Lee’nin yarattığı TMNT: The Last Ronin distopik ve karanlık bir dünyada sadece bir Ninja Kaplumbağanın hayatta kaldığı bir geleceğin hikayesini konu alıyor. Ve bu kişi ailesinin eski düşmanlarına karşı intikam arayışında.
Şehre ulaşan kaplumbağa, Foot Clan’ın kule karargahına ulaşmak için genç bir punk kızdan bir motosiklet çalar.

Sibernetik Foot Askerleri lejyonları ile savaşan kaplumbağa, Foot askerlerinin yeni lideri Oroku Hiroto (Shredder’ın torunu) ile yüzleşir ve ailelerinin kan davasını kesin olarak sona erdirmesi için haykırır. Ancak diğer üç kaplumbağayı öldürmüş olan Hiroto bunu anlamlı bulmaz ve son kaplumbağayı öldürmek için daha fazla güç açığa çıkarır.

(Görsel hakları: Kevin Eastman / Esau & Isaac Escorza / Luis Antonio Delgado / Shawn Lee (IDW Yayınları))

Dört kaplumbağanın silahları emrinde olan yetenekli Ninja kaplumbağa, Foot’un ona yolladığı herkesle savaşır. Ve Hiroto’ya neredeyse ulaşacakken son bir siber-ninja ile karşı karşıya kalır. Ancak son rakibini yendiğinde bile, intikamı engellenir, çünkü pencereden aşağı düşürülür. Hiroto adamlarına kaplumbağanın cesedini getirmelerini emreder, ancak aşağıda hiçbir şey bulamazlar.tmnt: last ronin

Kanalizasyona geri dönen kaplumbağa, Leonardo’nun kılıcı ile seppuku (hara-kiri) yapmak üzereyken kan kaybından bayılır.

Takımın eski sığınağındaki bir yatakta uyanan kaplumbağa, artık çok daha yaşlı bir April O’Neil’ın bakımında olduğunu keşfederek uyanır. April hayatta kalan son kaplumbağayı hemen tanır. O kaplumbağa Michelangelo’dur.

tmnt: last ronin

Hikaye 16 Aralık’ta satışa çıkacak olan TMNT: The Last Ronin # 2’de devam edecek.

Çizgi roman hesabımızı Instagram’da takip etmeyi unutmayın.