Android Erica İle Tanışın

Android Erica
Android Erica

Android Erica 23 yaşında ve yarı Japon. Androidler öncelikle elektronik sistemler üzerinden yanıt verebilir sistemler iken yavaş yavaş insansı görünümlü hale getirilmeye başlıyor. Toshiba’nın ürettiği Aiko ve Profesör Hiroshi Ishiguro’nun Otonaroid’i bunlara birer örnek.

Android Erica
Android Erica

Japon Bilim ve Teknoloji KurumuOsaka ÜniversitesiUluslararası İleri Telekomunikasyon Araştırma Enstitüsü ve Kyoto Üniversitesi’nin birlikte çalışarak ürettiği harika robotik bakıcı, naturel ses sistemi ve vücut dilini kullanabilme özellikleri ile oldukça iyi şekilde etkileşim kurabiliyor.

Erica yarı Japon, yarı avrupalı ve 23 yaşında görüntüsüne sahip.

Videoda, konuklardan bir kişi kendisine hobileri sormakta. Erica ise “Film izlemek, spor ve anime” olarak cevap verip, “senin hobilerin neler” diye soruyor? Cevaplayan kişi de, ben de spor yapmayı severim diyor. Bunun üzerine Erica “Oo.. işinle oldukça meşgulsun, çok fazla boş vaktin olmuyordur” diye enteresan bir yanıt veriyor 🙂

Bakalım önümüzdeki yıllarda androidler ne kadar gelişecek. Bakarsınız bir gün bilim-kurgu filmlerindeki gibi gündelik hayatımızda aramızda dolaşan androidler bile olur.