MARVEL VE DC’DEKİ EN GÜÇLÜ 11 SÜPER KÖTÜ

Onlar Marvel ve DC çizgi romanlarında gördüğümüz olağanüstü güçlere sahip kötü karakterler. Listeye daha çok kişi eklenebilir. Güç sıralaması görecelidir. Şu, bundan daha güçlü gibi bir sıralama gözetilmedi. Ancak 11 tanesini sizlerle paylaşıyoruz. İşte en güçlü 11 süper kötü karşınızda!

Thanos

en güçlü 11 süper kötü thanos

En güçlü 11 süper kötü listemizin ilk ismi Marvel’in yılanbaşlı Thanos’u, kelimenin tam anlamıyla dünyayı demir bir yumrukla yönetiyor. Thanos her birinin farklı güçleri olan 5 taşla bezeli bir eldivene(Infinity Gaunlet) sahip. Taşlar olmadan eldiven işe yaramaz bir nesneye dönüşüyor. Telekinezi, süper hız, süper güç, ışınlanma gibi güçlerinin yanı sıra o ölümsüz. Kendisi gerçekten ilginç bir kötü adam. Ayrıca aşık olduğu bir karakter var. O da ölümün ta kendisi yani, Death.


Apocalypse

apocalypse
En Güçlü 11 Süper Kötü – Apocalypse

Apocalypse, X-Men’in baş düşmanı, ayrıca yeni X-Men filminin de konusunu oluşturuyor. Uzaya yaptığı bir yolculuk sırasında ileri uzaylı teknolojisini keşfediyor ve bunu kendisini daha da güçlü yapmak için kullanıyor. Binlerce yıl önce Mısır’da doğmuş en eski mutant olarak bilinen En Sabah Nur’un ta kendisidir.


Doomsday

doomsday


Doomsday
, Krypton’un son oğlunu öldürdüğü ile tanınıyor ve sadece bunun için bile listeye ekleyebiliriz. Öldükten sonra, öldüğü şekle karşı bağışıklık kazanan ve tekrar hayata dönen bir canavar. Bu da onu oldukça intikamcı ve korkunç bir canavara dönüştürmekte.


Galactus

galactus


Galactus
, kelime anlamıyla bir Gezegen Yiyici. Bu konuda ondan daha güçlüsünü bulamazsınız. Big Bang sırasında hayatta kalan tek kişi ve yaklaşık 30 metre boyunda. Güçleri ise büyü, uçmak, yer çekimi kontrolü, enerjiyi absorbe etme, levitasyon, süper güç, süper hız, kozmik güçler ve daha fazlası.


Doctor Doom

doctor doom


En zeki kötülerden biri Doctor Doom‘dur. Kolejde iken, Mephisto’nun öldürdüğü annesini kurtarmak adına, boyutlar arası astral seyahat için bir makine yapmayı kendine takıntı yapmıştı. Kendisi “Ben kötü bir adamım, şeytaniyim çünkü dünyadan nefret ediyorum” sözünü kullanmakta. Güç manipülasyonu, büyü ve iluzyon gibi yetenekleri var. Zaten zekası sayesinde bu yeteneklere yenilerini de eklemiştir.


Dark Phoenix

Dark Phoenix


Jean Grey başta güçlerini kontrol edebiliyordu ama Mastermind adındaki bir kötü adam Jean üzerinde güçlerini kullanınca Dark Phoenix ortaya çıktı. Hipnoz, uçma, telepati, telekinezi gibi güçleri olan Jean’in Phoneix’le bu güçlerinin fazlası ile arttığını söyleyebiliriz.


Magneto

magneto


Metali kontrol etme yeteneği, Magneto’yu bir çok rakibine karşı avantajlı kılıyor. X-Men’le çoğunlukla karşı karşıya geldiği gibi kimi zaman işbirliği de yapmıştır.


Carnage

Carnage


Cleetus Cassidy
tam anlamıyla bir deli. Seri katil olmakla suçlanan Cassidy, parmaklıkların arkasında, Venom’un simbiyotu Eddie Brock ile hücre arkadaşı olur. Şekil değiştirme, süper güç, süper hız, aşırı hızlı iyileşme faktörü gibi yetenekleri bulunuyor.


Darkseid

Darkseid


Darkseid
, Apokalips adındaki gezegeni kontrol ediyor. Tüm evrenin özgür iradesini kontrol edebilmek için, Anti-Yaşam Denklemini takıntı yapmış durumda. Superman’in baş düşmanlarından biri. Zaman yolculuğu, teleport, inanılmaz derecede yüksek güç seviyesi ve hıza sahip.


Onslaught

onslaught

En güçlü 11 süper kötü listemizin bir diğer karakteri ise Onslaught, Charles Xavier ve Magneto’nun kombinasyonu. Hal böyle olunca da onun durdurulamaz olduğunu söylemeye bile gerek yok. Süper güç, manyetizma kontrolü, telepati ve telekinezi gibi özellikleri mevcut.


The Beyonder

The Beyonder
En güçlü 11 süper kötü karakter arasında olsa da tamamen kötü diyemeyiz


Bir defasında Death’i öldürdü, bundan daha güçlü olamazsınız. Aslında kendisi genelde tarafsızdır. Ya da sadece kendi tarafındadır denebilir. Şekil değiştirme, boyut manipülasyonu, enerji manipülasyonu, kozmik bilinç, uçuş, ışınlanma, telepati, telekinezi, süper hız gibi saymakla bitmeyen yeteneklere sahip. Özetle evreni istediği gibi yönetebiliyor.
Bilinen en güçlü Marvel karakteri. (Tabi Stan Lee’nin kendini çizgi romana atadığı “One Above All” adı verilen Marvel Evreninin Tanrısı karakterini saymazsak)