Filmden Kesilmiş Sahneler THE RISE OF SKYWALKER Romanında Mevcut

The Star Wars: The Rise of Skywalker’ın romanından, Bölüm IX’un açılış sahnesini açıklayan bir alıntı yapıldı.

StarWars.com, romandan, sinemalarda görülmeyen bir sahneyi içeren özel bir paylaşımda bulundu; burada Kylo Ren, Sith Wayfinder’ı koruyan garip bir yaratıkla karşılaşıyor.

Kitaptan alıntı:
“Bir anda dev gibi bir yaratık karşımda belirdi. Macun gibi bir derisi olan ıslak ve tüysüz bir yaratıktı. Gözleri kısıktı, ama yine de büyük kel kafası ve bir omuzu üzerinde, uzun örümcek bacakları olan ikinci bir yaratık sayesinde görebiliyordu. İki yaratık birbirine yapışmış gibi görünüyordu. Kylo devin acısını hissetti, sanki ona yapışmış olan örümceğin kölesi gibiydi. Ancak tek başına da yaşayamazdı.

Webbish Bog’un Gözü olarak bilinen “örümceğimsi yaratık” Darth Vader tarafından Wayfinder’ı korumak için seçilmişti. Taki birisi koruyucularını yenip, cihazı almaya hak kazanana kadar. Nihayetinde Kylo Exegol’u bulma arayışında cihazı ele geçirdi.”

Kitapta anlatılanlara benzer bir yaratığın The Rise of Skywalker’da ortaya çıktığı iddia edildi, ancak bazıları tüysüz göl sakinini 7,000- yıllık Lovecraft uzaylısı Tor Valum olarak tanımladı.
The Rise of Skywalker’dan önce, edinilen bilgilere göre Bölüm IX’un 155 dakika ile en uzun Star Wars filmi olacağını belirtildi, ancak film sinemalara gelmeden önce süresinin 144 dakika olacağı açıklandı.

Rae Carson tarafından yazılan Rise of Skywalker romanında sinema filmlerinde gösterilmeyen, ek sahne, içerik ve ayrıca birkaç sürpriz olduğu söyleniyor.

fanzade.com editörü