Rick and Morty: The Anime Duyuruldu!

Rick and Morty, günümüzün popüler kültür ürünlerindeki gücü gittikçe artan bir dizi haline geldi. Bu gücün farkında olan Adult Swim, yönetmen Takashi Sano’dan, Rick and Morty: The Anime’nin 10 bölümü için sipariş verdi.

Rick and Morty: The Anime
Rick and Morty: The Anime

Rick and Morty, Roiland ve Harmon ile imzalanan 70 bölümlük devasa yenileme anlaşması da dahil olmak üzere Adult Swim’de birden fazla sezonla büyürken, çizgi romanlar, müzikal yayınlar ve video oyunları da dahil olmak üzere çeşitli diğer ortamlara da genişledi. The Vindicators, 3. sezonda tanıtılan ve şu anda bu yılın ilerleyen zamanlarında ilk gösterimi yapılacak olan aynı adı taşıyan kahraman takıma odaklanan kısa bir spinoff serisi bunlardan biriydi. Şu anda gelecekteki Rick and Morty sezonlarında geliştirmeler devam ederken, franchise’ın arkasındaki yaratıcılar, başka projelerler ile devam ettirmek istiyor. Bunlardan diğeri de Rick and Morty: The Anime dizisi.

Rick and Morty: The Anime

Takashi Sano, Rick and Morty: The Anime Dizisini Yönetecek

Sano daha önce Rick and Morty evreninde iki beğenilen anime kısa filmi yönetmişti: “Rick and Morty vs. Genocider” ve “Summer Meets God (Rick Meets Evil).” Bu kısa filmler, Adult Swim dijital platformlarında 10 milyondan fazla görüntüleme elde etmişti. Yönetmen ana dizinin temalarını ve olaylarını uyarlarken, Rick and Morty: The Anime orijinal bir eser olarak kendi başına sürdürebilecek. Sano yaptığı açıklamada. “Bu muhteşem aile hakkında yeni bir hikaye anlatma fırsatı bulduğum için onur duyuyorum. Umarım onların maceralarından keyif alırsınız!” dedi.

Rick and Morty: The Anime

Adult Swim Başkanı Michael Ouweleen’in duyuruyla ilgili açıklaması ise:

“Toonami, 25 yıl önce animeyi ABD’li bir izleyici kitlesine tanıtmaya yardımcı oldu ve yeni nesil anime hayranları için yeni, dinamik orijinaller yaratıyor. Bu iki dizi, Fena: Pirate Princess, Blade Runner: Black Lotus, Shenmue the Animation, Uzumaki ve bu yıl içinde gösterimini yapacak olan olan Housing Complex C gibi yeni orijinallerin mirasına dayanıyor.”

Adult Swim Başkanı Michael Ouweleen

Rick and Morty’ye Duyulan Güven!

Animenin Rick and Morty’den bağımsız bir proje olarak tanımlandığı göz önüne alındığında, Harmon, Roiland ve WarnerMedia arasındaki birincil anlaşmanın kapsamına girmediği, bunun yerine milyar dolarlık franchise’ın bir uzantısı olarak hareket ettiği düşünülebilir. WarnerMedia, Rick ve Morty’nin arkasında çok fazla inanca sahipken IP ve ana dizinin ikinci bir yan ürünü sipariş etmek, aynı zamanda stüdyonun gelecekteki yan ürünleri üretmeye ve hatta Harmon ve Roiland ilgileniyorsa ana gösteriyi 70 bölümü aşmayı düşünmesi muhtemel görünüyor.

Kaynaklar: The Hollywood Reporter ve Screenrant sitelerindeki yazılardan derlenmiştir.

25 yaşında hayal sever bir gencim.