Adult Swim ve Crunchyroll Ortaklığıyla BLADE RUNNER-BLACK LOTUS

Adult Swim ve Crunchyroll güçlerini Alcon Televizyon Şirketi ile birleştiriyor. Alcon Entertainment’ın yapım ve dağıtımını üstleneceği yeni anime serisinin adı BLADE RUNNER-BLACK LOTUS olacak. Yapıma Japonya’nın konusunda uzman kişilerinin eli değecek.

Oscar ödüllü BLADE RUNNER 2049’dan esinlenilerek hazırlanacak olan BLADE RUNNER – BLACK LOTUS, 30 dakikalık 13 bölümden oluşacak. Animasyon stüdyosu ise Ultraman’den bildiğimiz Sola Digital Arts.

Shinji Aramaki (Appleseed) ve Kenji Kamiyama (Ghost in the Shell: Standalone Complex) tüm bölümleri yönetecek olan isimler. Shinichiro Watanabe (Cowboy Bebop, Samurai Champloo) yapımcılar arasında.

BLADE RUNNER – BLACK LOTUS hikayesinin 2032 yılında geçeceği ve BLADE RUNNER evreninden tanıdık karakterleri de içereceği doğrulandı.

black lotus blade runner black out 2022

BLADE RUNNER , 1968’de Philip K. Dick’in “Androidler elektrikli koyun düşler mi?” adındaki  bilim kurgu romanı sayesinde hayatına başladı. Roman sonrasında Ridley Scott’un yönettiği ve 1982’de Harrison Ford’un oynadığı klasik BLADE RUNNER filmine uyarlandı. 2017 yılında Denis Villeneuve tarafından yönetilen ve uzun süredir beklenen BLADE RUNNER 2049  karşımıza çıktı. 2049’un tanıtımının bir parçası olarak , Shinichiro Watanabe, BLADE RUNNER BLACK OUT 2022’nin yönettiği bir anime kısa filmi de yayınlandı.

 
Yeni BLADE RUNNER – BLACK LOTUS için henüz bir yayınlanma tarihi açıklanmış değil.