Az Bilinen Güzel Animeler #1 – Büyü Türündekiler

Bu yazımda az bilindiğini düşündüğüm ve hem izlerken zevk aldığım hem de ortalamanın üzerinde olarak gördüğüm animelerden bahsedeceğim. Bu yazıyı seri şeklinde yapmaya ve elimden geldiğince birbirine yakın türlerdeki yapımları beraber vermeye karar verdim. Az bilinen güzel animeler serisinin ilk bölümü büyü animeleri kategorisinde olacak.

Spoiler yemekten nefret eden birisi olarak sizlere de bu seri yazılarım boyunca elimden geldiğince sade ve spoilerden arınmış bir tanıtım yapmaya çalışacağım. Bu sebeple bazı animelerin açıklama kısımları biraz havada kalabilir. Bunun için sizlerden ricam eğer az da olsa ilginizi çektiyse animeye bir şans vermeniz yönünde olacaktır. Çünkü bugün paylaşacağım animelerin hemen hemen hepsi sevdiğiniz konularda ise ilk 1-2 bölümden sizi kendisine bağlayacaktır. İncelediğimiz her animenin altına linkini bırakarak şimdiden iyi seyirler diyorum ve animelerimizi tanıtmaya geçiyorum.

Youjo Senki – Az Bilinen Güzel Animeler

Savaşın ön saflarında yer alan küçük bir kız. Sarı saçları, mavi gözleri, bembeyaz teni ve peltek diliyle orduya komuta ediyor. Fakat aslında o, kendisine Tanrı diyen gizemli bir varlığı öfkelendirdiği için yeniden küçük bir kız olarak doğan Japonya’nın en ünlü iş adamlarından biri. Kendi kariyerine her şeyden daha çok önem veren bu küçük kız, imparatorluk ordusunun büyücüleri arasındaki en tehlikeli varlık haline gelecektir.

Kimi zaman sizi güldürecek, kimi zaman heyecanlandıracak olan animemiz ilk bölümün daha ilk dakikalarından bizi olayın içerisine sokuyor. İlerleyen bölümler boyunca ana karakterimizin planları ile kendisine Tanrı diyen varlığın planlarının çatışmasını, bu çatışma esnasında ana karakterimizin savaş alanında oradan oraya savruluşunu izliyoruz.

az bilinen güzel animeler youjo senki

https://www.turkanime.co/anime/youjo-senki

Ao no Exorcist

Dünya, ayna gibi birbirine zıt iki farklı boyuttan oluşmaktaydı: İnsanların yaşadığı Assiah ve iblislerin hüküm sürdüğü Gehenna. Bu iki boyut arasında iletişim ve seyahat mümkün olmamasına rağmen iblisler, insanların ruhlarını ele geçirerek Assiah’a ulaşabiliyorlardı. İblislerin tanrısı Şeytan, kendisini barındırabilecek kadar güçlü bir insan bulamadığı için Gehenna’da sıkışıp kalmıştı. Bunu aşmak için, bir insan kadınından Okumura Rin adında bir çocuk sahibi oldu. Şeytan’ın oğlu, babasına yardım edecek mi, yoksa başka bir şeye mi dönüşecek? Bir ruh kovucuya mı?

Okamura Rin karakteri aslında izlerken bizleri gülümsetecek, eğlendirecek bir karakter. Kendisi büyük bir güce sahip olmasına rağmen neredeyse iş işten geçene kadar bunun farkında bile değil. Birden güçlerini öğrenmesi ile tüm hayatı hızlı bir değişim geçiriyor ve kendisini iblislerle savaşmak için kurulan bir akademide buluyor. Akademide edindiği arkadaşları ile beraber hem güçlenmeye hem de bu güçleri ile çevresindeki insanlara yardım etmeye çalışıyor. Tek sorun bazen yardım etme şeklinin çok sıra dışı olmasında…

az bilinen güzel animeler ao no exorcist
Az Bilinen Güzel Animeler – Ao No Exorcist

https://www.turkanime.co/anime/ao-no-exorcist

Kenja no Mago

Kazada ölmüş genç bir adam başka bir dünyada bir bebek olarak yeniden doğdu! Sonrasında yurtsever bir kahraman olan “Bilge” Merlin Wolfrod onu yanına aldı ve Shin adını verdi. Merlin’in torunu olarak yetiştirildi, Merlin’in öğretileriyle aldığı eğitimi sonucunda bazı şok edici güçler kazandı. Şu var ki 15 yaşına geldiğinde, büyük babası Merlin, “Ona sağduyu öğretmeyi unuttum!” dedi. Anormal bir çocuğun alışılmadık, başka bir dünyada ki fantezi hayatı burada başlıyor!

Bir kaza sonucu ölen bir adam anılarını kaybetmeden başka bir dünyada bebek olarak tekrar hayata başlıyor. Bebekliğinde, bilge ünvanını almış en güçlü büyücü tarafından evlat edinilen ana karakterimiz dedesi tarafından eğitiliyor ve dedesinin dahi bilmediği bazı büyüler üretiyor. Tabi ki bu büyüler eski hayatından anıları ile oluşturulmuş şeyler oldukları için yeni dünyasındaki insanların algılarının çok üzerinde… Okula gitme yaşı geldiğinde ülkenin büyü okulunda eğitime başlayan ana karakterimiz içerisinde prensin de bulunduğu birkaç arkadaşını kendi başına eğitmeye karar verir ve beraber tüm dünyanın kaderini belirleyecek büyük bir maceraya atılırlar…

https://www.turkanime.co/anime/kenja-no-mago

Mahouka Koukou no Rettousei

Büyü, ne efsanelerin ne de peri masallarının ürünüdür. Uzun zamanlardan beri, insanlar için teknoloji kadar gerçekçi bir olgu olmuştur. Doğaüstü güçler büyü ile sistematik bir hale getirildiği için, büyü teknik bir yetenek olarak görülmektedir. Bir Doğaüstü Güç Kullanıcı’sı aynı zamanda bir Büyü Teknisyeni’dir. Büyü Teknisyenleri, kısaca Büyücüler, büyü için özelleşmiş lise ve üniversitelerde eğitilirler. Shiba Tatsuya, kusurlu ve az başarılı bir abidir. Shiba Miyuki ise kusursuz ve çok başarılı kız kardeşidir. İki kardeşin Büyü Lisesi’ne kaydolması ile hikayemiz başlar.

Büyünün bir çeşit teknolojik yetenek olarak görüldüğü bir dünyada iki kardeşin hikayesini anlatan animemizde abi olan Shiba Tatsuya mevcut büyü ölçüm yöntemlerine göre yeteneksiz olarak kabul edilen birisi. Ancak kendisinin animeyi izledikçe fark edeceğiniz birçok yeteneği ve becerisi var. Diğer yandan kız kardeşi Miyuki ise son derece yetenekli olarak ölçülen hatta okula derece ile giren birisi. Bu birbirinden farklı iki kardeşin büyü okulundaki ve sosyal hayatlarındaki olayları anlatan animede aksiyonla beraber romantizm de işleniyor.

https://www.turkanime.co/anime/mahouka-koukou-no-rettousei

Blood Lad

Staz, cehennemin doğu bölgesinin vampir lideridir, ama insan kanını pek sevmemektedir. İnsan kanı yerine Japon kültürüyle ilgilenen çaresiz bir otakudur. Cehenneme kaza eseri Yanagi Fuyumi isimli genç bir japon kızı düştüğünü duyunca yerinde duramaz. Ne yazık ki Staz bölgesine giren davetsiz bir misafirle uğraşırken, zavallı Fuyumi bir yaratık tarafından öldürülüp hayalete dönüşmüştür. Çaresiz Staz, Fuyumi’ye bir yolunu bulup onu tekrar yaşama döndüreceği üzerine yemin eder.

Cehennemde patronluk yapan otaku bir vampir… Cehenneme düşen ve hayalet olan bir japon kız… Aile kavgası… Evet arkadaşlar malzemelerimizi kattığımıza göre bir tutam da kurt adam ekleyelim ve kısık ateşte pişirelim. Şaka bir yana gerçekten böyle bir animeden bahsediyoruz. Staz cehennemin bölge patronlarından birisi ve bölgesine düşen japon bir kızı kurtararak tekrar dünyaya göndermeye çalışıyor. Bu esnada komşu bölgesinin patronu olan kurt adamla birlik oluyor. Yine bu esnada abisinin kendisine küçükken yaptığı işkenceler yüzünden kaçtığı evine dönmesi gerekiyor. İlginç bir hikayesi olan bu animede otaku bir vampiri izlerken muhtemelen birçok sahnede güleceğiniz göndermeler bulacaksınız. Eğlenceli, kısa, aksiyonlu anime isteyenlerin gayet beğeneceği bir anime olduğunu düşünüyorum.

https://www.turkanime.co/anime/blood-lad

Knight’s & Magic

Mecha meraklısı bir Otaku başka bir dünyaya Ernesti Echevarria, kısaca Eru, olarak reenkarne olur. Bu dünyada da Gölge Şövalye olarak bilinen insansı robot silahlar vardır. Eru ve arkadaşları, Archid Olter ve Adeltrud Olter, bu robotları kullanabilmeyi hedeflemektedir.

Ana karakterimiz Eru mecha meraklısı bir otaku olarak yaşadığı hayatının sona ermesiyle beraber büyünün teknoloji olarak kullanıldığı bir dünyada yeniden doğar. Modern dünyadaki anılarına hala sahip olan Eru, yeni dünyasındaki şovalyelerin silahı olarak kullanılan robotları fantazilerindeki mechalara çevirir ve bir yandan da yeni dünyasına birçok yenilik katarken arkadaşları ile beraber bu mechaları kullanarak maceralara atılırlar.

https://www.turkanime.co/anime/knight-s-magic

Magi: The Labyrinth of Magic

Tüccarlara hizmet ederek geçimini sağlayan Ali Baba’nın hayali, “Zindan” olarak bilinen, canavarlarla ve hazinelerle dolu gizemli kulelerden birini temizleyerek zengin olmaktır. Bir gün, Alaaddin adlı bir çocukla tanışan Ali Baba, Alaaddin’in “Cin” adlı gizemli güçlere sahip bir yaratığı kullanabildiğini öğrenince zindanları beraber temizlemeyi teklif eder. Yeni tanıştıkları Morgianna adlı köle bir kızı da kölelikten kurtararak yanlarına alan ikili zindanları temizlemek üzere yola çıkacaktır.

Halk hikayelerinden bildiğimiz birçok ismin, asıl hikayeleriyle azda olsa bağlantılı olarak var olduğu bir dünyada zindan denen kuleler bulunmaktadır. Bu zindanları temizlemek için kendisine güvenen maceracılar ve birçok güç sahibi insan zindanlara akın etmektedir. Zindanlarda birçok hazine ve özel güçler veren eşyalar bulunmasına rağmen çoğu kişi bunlara ulaşamadan canavarlar tarafından avlanmaktadır. Basit bir tüccar olan Ali Baba ise özel güçleri olan bir çocukla tanışarak beraber zindana girerler. Beraber zindanı temizlemeye çalışırken karşılaştıkları sorunların üzerinden gelmeye çalışırlar ve yolda Morgianna isimli bir köleyle tanışırlar. Köleyi kurtararak yanlarına alan grubumuz daha sonrasında dünyanın düşündüklerinden çok daha büyük, kendilerinin de çok daha güçsüz olduğunu fark edecekleri maceralarına devam edeceklerdir.

https://www.turkanime.co/anime/magi-the-labyrinth-of-magic