FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

Yetişkinleri Ağlatan Animeler Listesi

5

Her ne kadar animasyon olsalar da, hikayenin kapıp götürmesi ile insanları duygulandırıp ağlatan animeler mevcut. My Navi Student başkanlığında yetişkin anime fanlarına yönelik, hangi animenin onları ağlattığıyla ilgili bir anket yapıldı. Ankete katılanların çoğunluğu anket listesinde olmayan Grave of the Fireflies ve One Piece's Going Merry'yi tercih etti. Listeye göre katılımcıların seçimleri şu şekildeydi:

1: Tokyo Magnitude 8.0: 11 bölümlük seri, iki çocuğun ulusal bir felaket sonrası hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Bir ablanın küçük erkek kardeşi için sığınak arama çalışması ve eve dönebilme mücadelesinin trajik öyküsü konu ediliyor.

tokyo magni

2: Plastic Memories: SA Corp.,süresi dolan insan benzeri androidleri geri çağırmaktadır. Anime, bu yapay arkadaşlar ve onların sahipleriyle olan bağlarını konu alıyor.

plastic memories - ağlatan animeler

3: Old Man Karl's Flying House (Up): Huysuz yaşlı bir adamın eşinin ölümünün ardından, sayısız balonu evine bağlayarak yaşadığı macerayı anlatıyor. Filmin açılış sahnesinde, Karl ve karısının çocuklukları, ilk evlerini alışları, ilk bebeklerini bekleyişleri ve doğmadan kaybedişleri ve Karl'ın eşinin ölümü sırayla işleniyor.

old man

4: Air: Key'in anime uyarlamaları genellikle üzücü hikayeleriyle biliniyor. Kanon bu yüzden "kardaki üzgün kızlar" olarak tanınıyor. Böyle bakılırsa, Air belki "'kumsaldaki üzgün kızlar" olarak adlandırılabilir. Hikayede bir kuklacının, bir efsanenin ardındaki gerçeği bulmak için yola koyulması ama Misuzu Kamio adındaki hasta ve tuhaf bir kıza kapılıp kalmasını anlatıyor. Efsane ve Misuzu sonuna kadar birbirleriyle bağlantılıdır ancak hikayenin en acıklı kısmı, Misuzu'nun hastalığının kötüleşmesi ve teyzesinin onunla tekrar iletişime geçme çabalarıdır.

air anime

5: Wolf Children: Bir kadın, bir kurt-adama aşık olur ve 2 çocuğa sahip olurlar. Hana, eşinin kurt formundayken öldürülmesiyle kendini aniden tek başına çocuklarını yetiştirirken bulur. Filmde sonsuz sabrıyla Hana'nın sıkıntıları ve çocukların kendi doğalarını anlamlandırmaya çalışırken verdikleri mücadele işleniyor.

 

İlk 5'ten sonraki animeleri de isim olarak belirtelim.

6: Stand By Me Doraemon

7: Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket

8: Eiga Crayon Shin-chan: Gachinko! Gyakushū no Robo Tō-chan

9: Tekkonkinkreet

10: Your Lie in April

Peki sizi en çok ağlatan animeler hangisiydi?

Önceki yazımız olan 2015 Yılının En Popüler One Piece Karakterleri yazımıza göz atmak ister misiniz?

Fanzade Destek
5 Yorumlar
 1. Hamza Arvas diyor

  FMA'daki Chimera olayı var ya…. ………

  1. Ali Eren diyor

   1 posta daha ağlattın dostum

 2. Taiga Aisaka diyor

  Ben Toradora'da ağladım az bişiy

 3. betlgzel48 diyor

  Ano Hana ağlatmıştı ?

 4. Naziye Polat diyor

  Your lie in april şiddetle onerilir

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.