En Sevilen Anime Karakterleri Kim? | Anime Dünyasında En Sevilen 5 Anime Karakteri

Yıllarca anime izleyen insanlar olarak biliyoruz ki bir animeyi anime yapan şey karakterleridir. Animenin animasyonları veya hikayesi ne kadar iyi olursa olsun anime, karakterlerini izleyiciye sevdiremez ise hak ettiği değeri alamaz.

Ben de bu listede size My Anime List sitesinin verilerine göre en sevilen 5 anime karakterini derledim. Şimdiden iyi okumalar dilerim.

Lelouch Lamperouge

Code Geass, 2006 yılında yayın hayatına başladığından beri birçok izleyicinin favori serisi olmuş durumda. Hikayesiyle izleyicileri kendisine bağlamış olan anime serisi ana karakteri Lelouch sayesinde daha da sevilmeye devam ediyor. Lelouch Lamperouge karakteri My Anime List sitesinde toplam 159,805 favoriye eklenme sayısına sahip.

Kısaca Lelouch Lamperouge karakteri

Animenin başında 17 yaşında olan karakterimiz aristokrat yetiştirilme tarzı nedeni ile sakin, sofistike ve kibirli olmaktan çok zeki bir bireydir. Lelouch okuldayken arkadaş canlısı, sevimli ve genellikle rahat bir öğrenci olarak gözükür fakat bir yandan karizması ve adalete olan inancı onu Zero olarak farklı bir kimliğe büründürür.

En Sevilen Anime Karakterleri
Lelouch Lamperouge – En sevilen anime karakterleri

Levi Ackerman

Son yılların en popüler anime serilerinden olan Attack On Titanda yan karakterlerdin biri olan ve en sevilen anime karakterleri arasındaki Levi Ackerman, yan karakter olmasına rağmen zaman zaman anime dünyasında en sevilen karakter bile olmuştur. Attack On Titan serisinde ilk gözüktüğünden beri varlığını hissettiren Levi Ackerman‘ı My Anime List’de 132,934 kişi favorisine eklemiş durumda.

Kısaca Levi Ackerman Karakteri

Yaşı hakkında net bir bilgiye sahip olunamayan Levi, insanlığın en güçlü askeri olarak bilinir. Açık sözlü ve soğuk biri olduğu söylenilen Levi, disipline ve temizliğe takıntılıdır. Levi‘nin asker olamdan önce yeraltı şehrinde suçlu olarak yaşadığıyla ilgili de dedikodular askerler arasında dolaşmaktadır. Levi karakteri her ne kadar soğuk gözükse de duygusal yönü baskın olan karakterlerdendir. Sadece duygusallığını dışarı yansıtmayı tercih etmez.

Levi Ackerman- En sevilen anime karakterleri,

Monkey D. Luffy

One Piece animesini hepimiz biliyoruz. Dünyanın en popüler anime serilerinden olan One Piece‘nin ana karakteri Monkey D. Luffy‘de animesi kadar popülerliğini koruyor. En sevilen anime karakterleri listesindeki Monkey D. Luffy, My Anime List sitesinde toplam 123,901 favoriye eklenme sayısına sahip.

Kısaca Monkey D. Luffy Karakteri

One Piece animesinin ilk bölümünde 17 yaşında olan Luffy. Hasır Şapka Korsanları’nın kaptanıdır ve en iyi arkadaşlarına her şeyden çok değer verir. Luffy olayları çocukça görme halinde ve en basit şeylere bile kolayca şaşırabiliyor. Luffy her zaman iştahlı biri olarak tanınıyor ve yemek yemeyi gerçekten çok seviyor. Luffy oldukça kafası karışık ve komik bir karakter olamsına rağmen, durdurulamaz bir kararlılık ve iyimserlik duygusuna sahip. Yoldaşları için ayağa kalkmak Luffy‘in en sevilen özelliklerinden biri.

Monkey D. Luffy

L – En Sevilen Anime Karakterleri

Birçok kişiye animeyi sevdiren seri olan Death Note animesinin baş karakterlerinden olan L, belki de anime dünyasındaki en gizemli karakterlerden biridir. Zekasıyla ve gizemleriyle kendisine hayran bırakan ve hakkında birçok teori yazılıp Çizilen L karakteri My Anime List serisinde 121,569 favoriye eklenme sayısına sahip.

Kısaca L Karakteri

Dünyanın en iyi ikinci ve üçüncü dedektifi olarak ün kazanan L, Hideki Ryuga, Ryuzaki ve Eraldo Coil takma adlarıyla bilinir. L, oldukça ketum ve Dünya ile yalnızca asistanı Watari aracılıyla iletişim kurmayı tercih ediyor ve yüzünü asla dünyaya göstermiyor. L‘nin darmadağınık ve bitkin görünüşü, onun büyük çıkarım ve iç görü gücünü gizler. Kendisine sunulan her şeyi ikinci kez tahmin etme eğilimindedir ve son derece titiz ve analitiktir. Oturmak yerine çömelmeyi tercih etmesi, sadece tatlı ve meyve gibi tatlı yiyecekleri yemesi ve nesneleri çok hassas tutması gibi birçok tuhaflığı var. Ayrıca L, normal oturursa muhakeme yeteneğinin %40 düşeceğine inanmaktadır.

L – En sevilen anime karakterleri

Roronoa Zoro

Listemizin son sırasında belki de şaşırmayacağınız gibi One Piece animesinden bir karakter daha yer alıyor. Animenin ana karakterlerinden olan Roronoa Zoro ilk gözüktüğü andan beri birçok izleyicinin favorisi olmuş bir karakter. Roronoa Zoro My Anime List sitesinde toplam 98,540 favoriye eklenme sayısına sahip

Kısaca Roronoa Zoro Karakteri

Anime de ilk gözüktüğü zaman 19 yaşında olan Zoro, Luffy tarafından korsan ekibine alınan ilk mürettebat üyesidir. Zoro Santoryu denilen üç katana dövüş stilini kullanan yetenekli bir kılıç ustasıdır. Ciddi bir dövüşte kolunda bağlı duran bandanasını kafasına bağladığı görülür. Zoro, Luffy ve diğer Hasır Şapka korsanlarından farklı olarak gerektiği zaman rakiplerini öldürmekten çekinmiyor.

Zoro sert, ciddi ve mesafeli bir kişiliğe sahiptir. Gemide vaktini ağırlık kaldırarak veya uyuyarak geçirmeyi tercih eder.

Roronoa Zoro – En sevilen anime karakterleri

En sevilen anime karakterleri listesini nasıl buldunuz? Sizin en sevdiğiniz anime karakteri kim? Yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.