My Anime List’e Göre En Sevilen 5 Anime Seslendirme Sanatçısı

Hepimiz biliyoruz ki anime gibi çizim içeren yapımlarda seslendirme çok önem arz ediyor. Çok zor bir meslek olmasının yanı sıra sürekli performansta olmayı gerektiren bu meslek özellikle de anime seslendirme, Japonya’da da en el üstünde tutulan mesleklerden biridir.

Ben de bugün sizlere en popüler anime sitelerinden olan My Anime List‘de kullanıcıların en çok favorilerine eklediği 5 seslendirme sanatçısını derledim. Dilerseniz siz de kendinize bir My Anime List hesabı açıp dilediğiniz seslendirme sanatçısını favorinize ekleyebilir, sanatçının başka seslendirdiği karakterleri de görebilirsiniz.

Hiroshi Kamiya (103.495 Favoriye Ekleme)

28 Ocak 1975 yılında doğan Hiroshi Kamiya, 1994 yılından günümüze kadar pek çok popüler anime serisinde seslendirmen olarak yer almış bulunmakta. Attack On Titan’dan Levi Ackerman, One Piece’den Trafalgar Law ve Marco, Noragami‘den Yato gibi karakterlerle tanıdığımız Hiroshi Kamiya, My Anime List sitesinde en çok favorilere eklenen ses sanatçısıdır.

Onlarca karakteri seslendirmiş olan Kamiya’nın seslendirdiği bazı karakterleri aşağıya görsel olarak ekledim. Anime seslendirme sanatçısının seslendirdikleri arasından en sevdiğiniz karakter hangisi?

Hiroshi Kamiya’nın Seslendirdiği Bazı Karakterler

Hanazawa Kana (98.880 Favoriye Ekleme) – Anime Seslendirme

25 Şubat 1989 doğumlu olan Hanazawa Kana, başarılı bir seslendirmen olmasının yanı sıra popüler bir şarkıcıdır aynı zamanda. 2012 yılından beri seslendirme sektöründe adından söz ettiren Hanazawa, My Anime List‘de 98.880 kişinin favoriye eklemesiyle en popüler kadın ses sanatçılarından biridir. Hanazawa Kana; Demon Slayer‘dan Mitsuri Kanroji, Tokyo Ghoul’dan Rize Kamishiro gibi karakterlere hayat vermesiyle bilinir.

Tıpkı Hiroshi Kamiya gibi onlarca karaktere ses vermiş Hanazawa Kana’nın seslendirdiği bazı karakterleri aşağıya görsel olarak ekledim. Sizin en sevdiğiniz karakter hangisi?

Hanazawa Kana’nın Seslendirdiği Bazı Karakterler

Miyano Mamoru (87.054 Favoriye Ekleme)

8 Haziran 1983 yılında doğmuş ve 1990 yılından beri seslendirme sektöründe kendine yer edinmiş Miyano Mamoru; Demon Slayer’dan Douma, Death Note’dan Yagami Light, Bungou Stray Dogs’dan Dazai Osamu gibi karakterlerle tanınmıştır. Miyano Mamoru My Anime List sitesinde 87.054 kişi tarafından favorilerine eklenmiştir.

Birçok popüler animede yer alan Miyano Mamoru’nun seslendirdiği bazı karakterleri aşağıya ekledim.

Miyano Mamoru’nun Seslendirdiği Bazı Karakterler

Yuuki Kaji (71.745 Favoriye Ekleme)

3 Eylül 1985 yılında doğan Yuuki Kaji, 2004 yılından beri seslendirme sektöründe bulunan en popüler ve yetenekli isimlerden biridir. Attack On Titan’dan Eren, Boku No Hero Academia’dan Todoroki Shouto gibi karakterlerle tanınan Yuuki Kaji, My Anime List sitesinde toplam 71,745 favoriye eklenme sayısına sahiptir

Yuuki Kaji’nin seslendirdiği bazı karakterleri aşağıya bıraktım.

anime seslendirme sanatçısı
Yuuki Kaji’nin Seslendirdiği Bazı Karakterler

Saori Hayami (57.872 Favoriye Ekleme)

29 Mayıs 1991 yılında doğmuş olan ve seslendirme sektöründe 2015 yılından beri aktif olan Saori Hayami; Spy X Family’den Yor Forger, Demon Slayer’dan Shinobu Kocho gibi karakterlerle adından söz ettirmiştir.

Saori Hayami’nin seslendirdiği bazı karakterler aşağıda….

Saori Hayami – Anime seslendirme sanatçısının seslendirdiği karakterler

Evet, My Anime List sitesinde en sevilen 5 seslendirme sanatçısı bu şekilde idi. Sizin en sevdiğiniz anime seslendirme sanatçısı kim? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.