Tōken Ranbu: Hanamaru TV Animesinin Tanıtım Videosu Yayınlandı

DMM’in Tōken Ranbu online browser oyunundan uyarlanan iki Tv anime uyarlamasından biri olan Tōken Ranbu: Hanamaru için, resmi web sitesinde tanıtım videosu yayınlanmaya başladı. Video, iki önemli karakter Yamatonokami Yasusada ve Kashū Kiyomitsu için önizleme niteliğinde.

https://www.youtube.com/watch?v=CoNx-UD8DDI

Animenin hikayesi videoda şu şekilde tanımlanıyor:

“Yıl 2205’tir. Tarihsel saptırımcılar, tarihi değiştirmek için geçmişteki olaylar dizisine saldırmaya başlarlar. Geçimişi koruma coskusuyla dolu olan Saniwa, objelere hayat verebilmektedir. Bunların en güçlüsü Tōken Danshi’dir. Hikaye onların neşeli yaşamları üzerine kuruludur.”

rangbu

 

Anime Ekim ayında yayınlanmaya başlayacak. Doga Kobo’nun yapımcılığını üstlendiği animeyi, Takashi Naoya yönetiyor, animenin senaryosunu Pierre Sugiura yazıyor ve karakter tasarımlarını Junichiro Taniguchi hazırlıyor.

Ufotable, oyundan uyarlanan diğer animeyi yapacak. Deneme olarak TōkenRanbu adı verilen animenin 2017 yılında çıkması planlanıyor.

Tōken Ranbu, Japonya tarihinden ünlü kılıçların yer aldığı ve bishōnen olarak yorumlandığı bir “kılıç kişileştirme eğitim oyunu”.  Oyun geçen sene Japonya’da piyasaya sürüldü ve 1.5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var. Pek çok mangaya da esin kaynağı olan oyunun çok sayıda bayan hayran kitlesi bulunuyor.